Фермерів Волині дотували лише на 20 тис. грн

30 березня 2016 63 0
Одноосібникам і маленьким фермерам Волині в 2015 р. виділили 20 тис. грн
rb.ruОдноосібникам і маленьким фермерам Волині в 2015 р. виділили 20 тис. грн

Одноосібникам і маленьким фермерам Волині у 2015 р. виділили 20 тис. грн, повідомив голова Волинської обласної організації Аграрної партії України Ігор Волошенюк, повідомляє прес-служба Аграрної партії України.

За його словами, цьогорічна посівна найважчою буде для дрібних фермерів і одноосібників. Коштів у них не вистачає, а взяти ніде. Кредити у банках дуже дорогі, та й таким господарствам, у яких по 30-50 га їх ніхто не дасть, бо вони не можуть дати застави. Частково в області є допомога від великих господарств. «Волинь-Зернопродукт» розпочав програму підтримки середніх господарств, у яких по 200-500 га, вони дають їм у розсрочку міндобрива, насіння, пальне.

«Державна ж допомога доволі «вибіркова», м’яко кажучи. Я робив запит в обласне управління АПК щодо дотацій, які були виділенні на область. Так от, я отримав відповідь, що у минулому році виділили 30 млн грн державних дотацій. І знаєте хто отримав левову частку? Підприємства, які належать народним депутатам, які власне голосували за ті ганебні податкові зміни, які зараз почали діяти. А знаєте скільки виділили одноосібникам і маленьким фермерам — аж 20 тис. на всю область. Чому ж депутатам не голосувати, вони собі отримають дотації, а як іншим жити це уже їх не хвилює», — переконаний він.

Також додав, що для середніх господарств, у яких по 1-3 га землі податкове навантаження зросте десь на 3-4 млн грн, якщо все так і залишиться.

«Як думаєте, що буде далі? Господарства частково підуть у тінь, будуть показувати меншу врожайність, роздроблювати підприємства на дрібніші. Іншого шляху у них немає, ніхто працювати у збиток не буде. І що держава від цього виграє — питання швидше риторичне», — підсумував Ігор Волошенюк.

Виконано за допомогою Disqus