Нова програма оподаткування шкідлива для вітчизняного АПК — експерт

31 березня 2016 92 0
Державні програми оподаткування фактично не доступні дрібним та середнім господарствам
dr.ck.uaДержавні програми оподаткування фактично не доступні дрібним та середнім господарствам

Податкові зміни, які почали діяти з початку року шкідливі для галузі. Про це зазначив директор Департаменту агропромислового розвитку Черкаської ОДА Ігор Колода під час круглого столу між учасниками аграрного бізнесу та виконавчої влади Черкаської області, повідомляє прес-служба Аграрної партії України.

«Коли приймався фіксований сільськогосподарський податок і спецрежим ПДВ — це ж робилось не від добра, галузь була в занепаді. Це дало змогу розвиватись. Сьогодні лише на Черкащині ми заберемо у аграрних виробників майже 2 млрд грн, про які інвестиції в галузь можна говорити?», — говорить він.

Крім того, учасники круглого столу зауважили, що навіть ці державні програми оподаткування, які діють практично не доступні дрібним господарствам.

«Те, що держава виділяє 300 млн грн на відшкодування відсотків — ми дуже раді, але ви зверніться у будь-який банк. Якщо у вас оборот менше 10 млн грн і менше 1 тис. га землі, вам ніхто не дасть кредиту і це факт. Великі компанії нічого не втратять, вони експортери, але це питання зменшення цінності землі для дрібних і середніх виробників. Вони будуть вимушені йти в тінь, а це крючок для прокурорів, податкової міліції і знову запустимо цю всю систему. Навіщо наступати на ті ж самі граблі?», — розповідає депутат Драбівської районної ради від Аграрної партії Валерій Перепелиця.

Виконано за допомогою Disqus

+ 8° ... + 4°

Вітер

2.3м/с

Опади

0мм

Вологість

79%