Аграріям Кіровоградщини передбачено 15 млн грн на здешевлення кредитів

2 квітня 2016 47 0
Держава пропонує аграріям підтримку у формі здешевлення відсотків по кредитах
dt.uaДержава пропонує аграріям підтримку у формі здешевлення відсотків по кредитах

Держава пропонує аграріям підтримку у формі здешевлення відсотків по кредитах, повідомив голова Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Кузьменко.

За його словами, загалом, у масштабах держави на ці заходи передбачені кошти у сумі 300 млн грн, з яких близько 15 млн грн може отримати Кіровоградська область.

Голова облдержадміністрації також торкнувся питання перспектив тваринницької галузі на Кіровоградщині.

«Якщо у галузі рослинництва наші аграрії демонструють гарні результати, то тваринницька галузь на сьогодні потребує підтримки з боку держави. З цією метою у масштабах держави буде спрямовано близько 70 млн грн, аби фермери мали можливість закупити молодняк великої рогатої худоби та компенсувати вартість будівництва приміщень для утримання великої рогатої худоби», – наголосив очільник області.

Також додав, що питання кредитування має надзвичайно важливе значення, адже доволі часто навесні фермерам бракує оборотних коштів. У цьому контексті важливу роль відіграють форвардні закупівлі, коли держава через Аграрний фонд надає аграріям необхідні кошти під майбутній врожай. Це досить ефективний механізм підтримки сільгоспвиробників, і саме на ці заходи нинішнього року передбачено чималу суму – 1,4 млрд грн.

«Погодні умови осені минулого року були вкрай складними та несприятливими для озимих культур, зокрема, у зв’язку з малою кількістю опадів. Проте, в окремих районах, де під час посіву озимих були опади, на сьогодні сходи демонструють гарний потенціал. Це дає нам надію, що й нинішнього року Кіровоградщина буде з хлібом», – наголосив голова облдержадміністрації.

Виконано за допомогою Disqus