На Одещині посадовці заробляли мільйони гривень на експортерах зерна

2 квітня 2024 131 0
На Одещині посадовці заробляли мільйони гривень на експортерах зерна
ДБР

Державне бюро розслідувань викрило посадовців Держпродспоживслужби, які організували багатомільйонну схему поборів з експортерів «зернового коридору». Про це повідомила пресслужба ДБР.

Як зазначається, ділки заробляли мільйони гривень на експортерах сільськогосподарської продукції.

Так, співробітники Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській та Запорізькій областях організували корупційну схему вимагання грошей за видачу фітосанітарних сертифікатів, необхідних для експорту та імпорту сільськогосподарської продукції, а також за виготовлення актів про результати обстеження, які необхідні для здійснення експорту ячменю та кукурудзи.

«Фактично посадовці Держпродспоживслужби створили організовану злочинну групу з чітким розподілом ролей та обов’язків. До її складу входило понад 11 людей, серед них керівник ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області та начальник Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області», — уточнили в ДБР.

Також до її складу входили двоє головних інспекторів ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області та двоє з Запорізької області, цивільні особи, в тому числі керівники брокерських компаній, що виконували ролі посередників.

За попередніми оцінками, «ділки» отримували від своєї незаконної діяльності щомісячно понад $160 тис. Наразі затримано 5 учасників злочинної групи та повідомлено їм про підозри в одержанні неправомірної вимоги в особливо великому розмірі. 

Слідчі дії продовжуються.

Читайте також: Без українського транзитного зерна надлишкові потужності в Польщі простоюватимуть — трейдер

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р. 

Виконано за допомогою Disqus