Реклама

Клоп шкідлива черепашка розпочав переселення на посіви озимої пшениці

22 квітня 2024 63 0
Клоп шкідлива черепашка
SuperAgronom.comКлоп шкідлива черепашка

За інформацією фахівців Держпродспоживслужби, у південних областях Степу, осередково Лісостепу, спостерігається вихід клопа шкідливої черепашки на поверхню листяної підстилки. Про це пише Kurkul.com.

Подекуди у Київській, Одеській, Полтавській, Херсонській областях відмічено початок переселення фітофага на посіви озимої пшениці. Шкідник виявлений у прикрайових смугах, що безпосередньо межують з місцями зимівлі. Так, клопом шкідливою черепашкою заселено до 10% обстежених площ.

«Клоп шкідлива черепашка перебуває у задовільному фізіологічному стані. Надалі, за настання стійкої теплої погоди з середньодобовими температурами +12…+14°C, максимально +18…+20°C, варто очікувати початок масового перельоту фітофага на площі озимих культур. Першими пробуджуються та вилітають на посіви самці, а самиці пізніше на 5-7 днів, залежно від погоди», — розповіли фахівці Держпродспоживслужби.

Як зазначається, пошкодження клопами рослин у фазі кущіння спричиняє пожовтіння та відмирання центрального листка, на початку виходу рослин у трубку — загибель центрального стебла.

Також личинки хлібної жужелиці пошкодили 1-3% рослин на 3-12% площ, здебільшого розміщених після стерньових попередників. У Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській, Херсонській областях триває заляльковування личинок туруна. Залежно від погодних умов масове залялькування шкідника буде проходити в кінці квітня — в першій декаді травня. 

Хлібні блішки, злакові попелиці, цикадки в допороговій чисельності на 13-32% площ пошкодили 1-5% рослин озимих, ярих ячменю та пшениці. У Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Львівській, Полтавській, Черкаській, Чернігівській областях продовжується розвиток, розселення та живлення п’явиці.

Відбувається літ чорної пшеничної, гессенської, шведських злакових мух.

Як захистити посіви зернових від злакових мух, читайте за посиланням: https://bit.ly/3Qc5Puj

Читати за темою:

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама