Реклама

У новому сезоні ціни на ячмінь можуть обвалитись — прогноз

1 травня 2024 319 0
У новому сезоні ціни на ячмінь можуть обвалитись — прогноз
Kurkul.com

Український ячмінь має попит на світових ринках. Тож аграрії ведуть активну торгівлю врожаєм 2023 року. Про це розповіли аналітики кооперативу «ПУСК».

Проте у новому сезоні очікується суттєве збільшення пропозиції ячменю з Франції, що може призвести до обвалу цін.

«Україна активно торгує старим врожаєм, у квітні експортовано близько 200 тисяч т ячменю. На травень уже законтрактовано 180 тис. т, з яких, як мінімум, один корабель буде відправлений до Китаю. Тож ціни на ячмінь не падають, а навіть можуть зростати. Ще одним фактором зростання буде цінова різниця між кукурудзою і ячменем: кукурудза знову дорожча на $8-10 на тонні, що робить ячмінь привабливішим для покупців», — пояснили аналітики.

За їх прогнозом, умовні ціни можуть зрости на $2-3 на тонні найближчим часом та на СРТ можуть сягнути $157-158/т вже за тиждень. Тим часом ціни переробників знаходяться в діапазоні 5,4-5,5 тис. грн/т.

Проте у новому сезоні ячмінь може обвалитися у ціні.

«У ЄС очікується зростання виробництва ячменю на 11 млн тонн. Там сіють багато ярого ячменю на тих площах, де не вдалося посіяти озимину. Зокрема це стосується Франції, де багато площ не були засіяні озимими культурами і зараз засіваються ячменем та кукурудзою. Тому Франція вже активно продає новий врожай, зокрема до Китаю, оскільки може бути надлишок ячменю. Тобто у другій половині червня можуть знижуватися ціни і на український ячмінь», — прогнозують у ПУСК.

Умовні ціни на новий врожай українського ячменю становлять $150-155/т СРТ порт, $165-175/т DAP/CIF Констанца.

Читайте також:

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама