Реклама

Посівні площі на Донеччині за час повномасштабної війни скоротились у понад 4 рази

1 травня 2024 24 0
Посівні площі на Донеччині за час повномасштабної війни скоротились у понад 4 рази

На Донеччині попри зсув лінії фронту аграрії планують засіяти 214 тисяч гектарів ярих культур. Разом з озимими посівна площа складе 337 тис. га. Про це пише Укрінформ.

Як розповіла директора департаменту агропромислового комплексу і земельних ресурсів Донецької ОВА Олена Рибакова, наразі ярих культур на Донеччині засіяли вже на площі 80 тисяч гектарів, а це майже 74% до запланованого.

«Тобто зернових культур сівба вже практично закінчується. А ось сівба кукурудзи на зерно ще триває, і соняшник тільки починається», — додала директорка департаменту.

Водночас ця площа посіву у понад чотири рази менша за довоєнні показники, у 2021 р. аграрії області засівали 1,4 млн га.

Також Олена Рибакова додала, що поля у регіоні продовжують страждати від обстрілів.

«Звісно, посівні поля продовжують страждати. Але якщо ми не беремо територію на лінії зіткнення, то ті обстріли, які зачіпають тилові громади, то на це досить оперативно реагують рятувальники ДСНС… Рятувальники виїжджають, обстежують, фіксують те місце, де краще не заїжджати. Тобто трактор там просто об'їжджає або там прибирають залишки цих снарядів і загортають ями й продовжують обробляти», — пояснила вона.

Читайте також: Через загострення бойових дій фермер з Донеччини закриває свою фермерську справу

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама