Фермерам треба інтенсифікувати виробництво — експерт

30 червня 2015 63 0
Жан-Марі Сероні, провідний світовий агроекономіст із Франції
Kurkul.comЖан-Марі Сероні, провідний світовий агроекономіст із Франції

В Україні мало б бути дві аграрні політики: одна для великих підприємств, агрохолдингів, інша – для дрібних і середніх господарств. Таку думку висловив провідний світовий агроекономіст із Франції Жаном-Марі Сероні в ексклюзивному інтерв'ю для агропорталу Kurkul.com.

«В принципі, я таке бачив, коли був у Бразилії. Там навіть є два міністерства. Одне міністерство визначає політику для крупного аграрного бізнесу, інше – для середнього й малого. Це логічно, оскільки важко розробити таку політику, яка б підходила і влаштовувала усіх», — додає він.

Що стосується дрібних господарств, в України є два завдання: по-перше, їх потрібно зберегти і надавати всіляку підтримку, щоб вони продовжували свою роботу. По-друге, якщо вони збережуть своє виробництво, то їм необхідно буде ще й продавати свою продукцію. І тут держава має працювати над заохоченням громадян купувати продукцію з малих ферм, нажаль у Франції ми це частково вже втратили!

Крім того, держава має забезпечити фермерів необхідними засобами для того, щоб вони могли інтенсифікувати своє виробництво.

Виконано за допомогою Disqus