Фермерам треба інтенсифікувати виробництво — експерт

63
0
Жан-Марі Сероні, провідний світовий агроекономіст із Франції
Kurkul.comЖан-Марі Сероні, провідний світовий агроекономіст із Франції

В Україні мало б бути дві аграрні політики: одна для великих підприємств, агрохолдингів, інша – для дрібних і середніх господарств. Таку думку висловив провідний світовий агроекономіст із Франції Жаном-Марі Сероні в ексклюзивному інтерв'ю для агропорталу Kurkul.com.

«В принципі, я таке бачив, коли був у Бразилії. Там навіть є два міністерства. Одне міністерство визначає політику для крупного аграрного бізнесу, інше – для середнього й малого. Це логічно, оскільки важко розробити таку політику, яка б підходила і влаштовувала усіх», — додає він.

Що стосується дрібних господарств, в України є два завдання: по-перше, їх потрібно зберегти і надавати всіляку підтримку, щоб вони продовжували свою роботу. По-друге, якщо вони збережуть своє виробництво, то їм необхідно буде ще й продавати свою продукцію. І тут держава має працювати над заохоченням громадян купувати продукцію з малих ферм, нажаль у Франції ми це частково вже втратили!

Крім того, держава має забезпечити фермерів необхідними засобами для того, щоб вони могли інтенсифікувати своє виробництво.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus