Реклама

Аграрій розповів як зекономити на комплексних добривах

28 травня 2024 437 0
добрива
Kurkul.comдобрива

Попри непросту фінансову ситуацію, яка торкнулася всіх українських аграріїв, норму внесення основного добрива в ПП «Соснова», що на Київщині, не зменшували. Керівництво агрофірми переконане, що економії варто досягати не скороченням норм, а раціональним внесенням та використанням більш ефективних добрив. Про це йдеться в матеріалі SuperAgronom.com «Економія на мінеральному живленні без зменшення норми»

«Торік я бачив випадок, коли фермер не вносив міндобрив на деяких полях і отримав 12 т/га кукурудзи. Але в цьому році без добрив такого результату вже не буде, витягнуті елементи живлення в ґрунт потрібно повернути», — каже Юрій Павлушко, директор господарства.

Він додав, що на підприємстві цінують спланований системний підхід до технології вирощування, тому економити тут вирішили шляхом: 

  • підбору складних міндобрив зі збалансованим співвідношенням елементів живлення;
  • внесення саме в тій кількості, яка потрібна рослинам; 
  • внесення добрив у рядок; 
  • відтермінування закупівлі добрива до його подешевшання;
  • компенсації зменшення норми азоту під соняшник і кукурудзу внесенням гною.

Власне і цього року шукали оптимальний варіант, який би влаштував як за ціною, так і за якістю. Тому, коли дізналися про сербське добриво NPK 7:21:21 Elixir Zorka, вирішили спробувати. 

Головне у якості мінерального добрива — це максимальна розчинність та доступність елементів живлення, які максимально з нього може спожити рослина, каже аграрій. У NPK 7:21:21 Elixir Zorka засвоюваність становить понад 90%.

«Спершу ми вибираємо потрібну формулу основного добрива. Для нас це така, де більше калію і фосфору, сірки і магнію. Далі дивимося характеристики добрива, тобто скільки з цього добрива рослина може взяти максимально в перший рік — чи це 40%, чи 90%, є різниця», — додав він.

 

В Україні добриво сербського виробника Elixir Group продає компанія «КАСПІТ ТРЕЙД», яка також спеціалізується на продажі нафтохімії, електроресурсів і зерна.

Представник компанії Дмитро Вельбоєнко каже, ці добрива виготовляють два сучасні заводи загальною потужністю 1 млн тонн на рік. Обидва нещодавно завершили процес модернізації, зокрема, було значно покращено виробництво фосфорної кислоти та її якісні характеристики.

© Микола Сирота, Kurkul.com, 2024 р.

Виконано за допомогою Disqus