Реклама

Закупівельні ціни на молоко стабілізувались

27 червня 2024 88 0
Закупівельні ціни на молоко стабілізувались
Kurkul.com

Закупівельні ціни на молоко стабілізувались у другій половині червня, оскільки виробництво та переробка молока-сировини дійшли балансу. Про це повідомили в Асоціації виробників молока.

«На ринку навіть існують передумови до появи дефіциту молока в найближчий перспективі, що може вплинути на подальше зростання закупівельних цін», — зазначив аналітик АВМ Георгій Кухалейшвілі.

Середня закупівельна ціна молока екстра ґатунку станом на кінець червня склала 13,69 грн/кг без ПДВ, що на 0,04 грн менше, ніж місяць тому. Діапазон цін на цей ґатунок в господарствах варіюється від 13,20 до 14,20 грн/кг без ПДВ. 

Вищий ґатунок в середньому коштує 13,69 грн/кг без ПДВ (-0,04 грн). Ціни на молоко вищого ґатунку коливаються від 13,20 до 14,20 грн/кг без ПДВ. 

Середня ціна на молоко першого ґатунку склала 12,95 грн/кг без ПДВ, що на 0,1 грн менше порівняно до ціни в другій половини травня. Мінімальна ціна в господарствах склала 12,65 грн/кг, а максимальна ціна — 13,20 грн/кг. За останній місяць ціновий діапазон не змінився.

Відповідно, середньозважена ціна трьох ґатунків склала 13,44 грн/кг без ПДВ. Закупівельні ціни не змінилися порівняно до результатів моніторингу на початку червня.

Георгій Кухалейшвілі зауважує, що закупівельні ціни в Україні стабілізувалися в другій половині червня, оскільки виробництво молока-сировини та його переробка увійшли у баланс. Надлишки молока зникли з ринку. Головним чинником цінової стабілізації є активізація експортної діяльності українських молочних компаній.

За попередніми оцінками АВМ, в Україні очікується скорочення виробництва молока-сировини на 2% у 2024 році. Ймовірно, що в другій половині поточного року молокопереробні підприємства можуть відчути нестачу сировини для закриття потреб у молочному жиру.

«Стримувати подальше укріплення цін може лише обмеження обсягів переробки молока на заводах через погіршення енергетичної кризи в Україні внаслідок російських ракетних і авіаударів. В періоди тривалих відключень електроенергії не вистачає потужності дизельних генераторів для живлення холодильного обладнання, необхідного для збереження готової продукції. Через це підприємства можуть утриматися від нарощування обсягів переробки молока», — підсумували в АВМ.

Читати за темою: Оприлюднено рейтинг регіонів за продуктивністю молочних корів

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама