Мінагрополітики у 2025 р. активно працюватиме над євроінтеграцією та відкриттям нових експортних ринків. Про це розповів міністр агрополітики Віталій Коваль для LIGA ZAKON.
Як зазначив міністр, євроінтеграція — це пріоритет для агросектору України.
Зокрема, Уряд схвалив Стратегію розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на період до 2030 року.
«Метою документа є підготовка аграрного сектору до вступу України в ЄС. Але під час підготовки до вступу в Європейський Союз важливо зберегти національні інтереси України. Тому важлива спільна боротьба з дезінформацією, яку поширює ворог у ЄС щодо української агропродукції. Зокрема, про засилля української продукції на ринках ЄС», — пояснив Віталій Коваль.
Також важливим кроком наступного року буде відкриття нових агроекспортних ринків та диверсифікація каналів постачань української продукції.
«Врожай зернових і олійних культур в Україні цього року — 73,6 млн тонн. Цього достатньо для забезпечення внутрішньої та міжнародної продовольчої безпеки. Внутрішнє споживання зернових та олійних культур становить 25 млн тонн. Решту буде експортовано. Особливо високий врожай сої — очікується 6 млн тонн. Це історичний рекорд для України», — зазначив міністр.
Серед короткострокових цілей Віталій Коваль назвав:
«Тваринництво — це гарантія продовольчої безпеки країни, а також робочі місця й соціальна стабільність на селі. Маємо усунути дисбаланс, що виник між цим напрямом і напрямом рослинництва. Тваринництво було не в пріоритеті, а показники за кількістю голів, кількістю виробленого молока, м'яса та супутніх продуктів тваринництва постійно знижувалися. Сьогодні час відновити тваринництво для фермерів і виробників побічних продуктів (шрот, макуха), щоб був ринок збуту, а Україна якнайшвидше перейшла до експорту товарів із доданою вартістю», — пояснив Віталій Коваль.
Читайте також: Щоб диверсифікувати ризики, господарство має бути багатогалузевим — фермер
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.