Фермер із Чернігівщини змайстрував «сонячний» мотоблок

21 квітня 2016 98 0
Фермер із Чернігівщини, Ігор Дугінов, сконструював мотоблок, що працює від енергії сонця
ecotown.com.uaФермер із Чернігівщини, Ігор Дугінов, сконструював мотоблок, що працює від енергії сонця

Фермер із Чернігівщини, Ігор Дугінов, сконструював мотоблок, що працює від енергії сонця, повідомляє Ecotown.

«Минулого року зробив спеціальний пристрій, яким можна і сапувати, і полоти, і сіяти. Ще й врожай перевозити і самому їздити. Зробив його зі старого мотоблока, електродвигуна на 1 кВт (приблизно 1 кінська сила) і сонячної батареї. Він дуже простий у використанні – кнопку натиснув і працюєш. Не смердить, не шумить, голови не набиває. Одне слово – дуже зручно. Сонячну батарею я купив за 6 тис. грн, але вона за рік роботи окупається. Я порахував, що звичайний мотоблок за годину роботи спалює 2 л бензину. Виходить, що за 10 днів витрачається десь 1600 грн лише на пальне. А мій пристрій не потребує пального, бо живиться енергією сонця. Причому батарея служитиме близько 30 років. Використовувати її можна не лише у полі. Чіпляєш до будинку, щоб виробляла електрику від сонячних променів, і можна хоч би й телефони заряджати», — сказав він.

Цього року Ігор Дугінов мріє доробити «сонячний» трактор, який буде потужнішим за мотоблок.

«Хочу зробити тракторець, щоб і дружина могла ним їздити. На моєму «сонячному» мотоблоці вона теж їздить, але він важкий в управлінні — важить близько 200 кг, тож треба мати силу у руках, щоб їздити», — зазначив фермер.

Також додав, що трактор буде потужнішим і сонячних панелей на ньому буде більше.

«Ще одна моя мрія, до якої ніяк не доходять руки, – встановити біогазову установку, щоб із органічних відходів отримувати добриво та біогаз (його можна переробляти на електроенергію) і поставити у саду саморобну пересувну сушарку для фруктів, яка також працюватиме від сонця», — сказав він.

Виконано за допомогою Disqus

+ 23° ... + 8°

Вітер

1.7м/с

Опади

0мм

Вологість

39%