Реклама

Ціни на продовольчу пшеницю підвищились до 9900-10300 грн/т

3 січня 2025 2787 0
Ціни на продовольчу пшеницю підвищились до 9900-10300 грн/т

В грудні ціни на експортному ринку України на продовольчу пшеницю незначно підвищились. Попит був помірний, водночас підтримку цінам надавала стримана пропозиція від виробників та значний інтерес з боку борошномельних підприємств на внутрішньому ринку.

Про це розповіли аналітики ІА «АПК-Інформ».

Проте така ситуація чинила тиск на закупівельні ціни експортерів. 

Так, у портах Великої Одеси закупівельні ціни на продовольчу пшеницю підвищились у середньому на $2/т і станом на 31 грудня 2024 р. озвучуються в межах $207-214/т CPT-порт. Водночас у портах Дунаю підвищення цін попиту становило $1-2/т та фіксувалось в діапазоні $208-215/т CPT-порт порівняно з початком поточного місяця.

«При цьому мінімальні та наближені до них ціни мали переважно декларативний характер та були наближені до цін на фуражну пшеницю», — зазначили аналітики.

Зі свого боку гривневі ціни попиту (базис CPT-порт) на тлі валютного фактора підвищились на 350-500 грн/т і озвучуються переважно в діапазоні 9900-10300 грн/т.

Читайте також: Антирекордна ціна сої — фермери не хочуть продавати

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2025 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама