Українські виробники сиру стали перед загрозою втрати значної частини внутрішнього ринку збуту через дуже вірогідне зростання імпорту. Таку думку озвучили фахівці ІНФАГРО.
Як зазначається, основною причиною зростання імпорту сиру є диспаритет цін на товар українського та європейського виробництва. Імпортований сир значно дешевший за вітчизняний.
Така ситуація на ринку продовжується ще із минулого року. В ІНФАГРО вважають, що змінити її можуть лише два чинники: зниження цін українськими сироварами або ж суттєва девальвація гривні.
«Перший варіант маловірогідний, виробники вже відвикли від використання такого інструменту стимулювання продажів. Дешевше 300 грн/кг навіть традиційні сири продавати найближчим часом не будуть. А от обвал курсу гривні дуже навіть може відбутися, зважаючи на війну та поточний стан економіки», — йдеться у повідомленні.
У грудні відбулось зростання імпорту сирів із категорії сичужних (тверді, напівтверді, білі) відразу на 50% у порівнянні з груднем 2023 року до 4,6 тис. т. Поставки європейських плавлених сирів в аналогічному порівнянні збільшились на 28% до рівня понад 500 т.
«Якщо і далі тренд високого імпорту збережеться, то це означає, що європейські сири займуть половину всіх продажів сиру в Україні», — прогнозують експерти.
Читати за темою:
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2025 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.