У зерновому сезоні очікується три переломних тенденції — експерт

26 квітня 2016 105 0
Зерновий сезон 2016/17 р. в Україні стане переломним
Latifundist.comЗерновий сезон 2016/17 р. в Україні стане переломним

Зерновий сезон 2016/17 р. в Україні стане переломним, повідомила провідний експерт зернового ринку Єлизавета Малишко, пише «УкрАгроКонсалт».

За її словами, у новому сезоні Україні слід очікувати таких тенденцій:

— скорочення врожаю озимих культур на користь ярих (скорочення пшениці на користь кукурудзи);

— перелом експортної тенденції (тобто нового рекорду не буде);

— продовження тенденції скорочення внутрішнього споживання.

Площі посіву озимих під урожай 2016 р. скоротилися на 12%, у порівнянні з торішніми, внаслідок несприятливих умов осені. Особливо помітний недосів у Дніпропетровській, Полтавській, Херсонській областях. Скоротилися посіви всіх озимих культур: і пшениці, і ячменю, і жита. Мало того, ще й стан посівів — найгірший за останні 4 роки. Перед відходом у зиму не зійшло 13% у порівнянні з 3-4% площ у минулому році.

Проте надалі ситуація помітно покращилася. Завдяки м'якій зимі кількість сходів збільшилася і станом на середину квітня не зійшло тільки 1,6% площ. Проте, частка посівів у слабкому стані вище звичайного і цей фактор потрібно враховувати при прогнозі врожайності.

Важливу роль у формуванні врожайності також відіграє вологозабезпечення.

«Ми порівняли кількість опадів, що випали за перші три місяці року з аналогічним періодом трьох попередніх урожайних років, і з'ясували, що в основних регіонах цей показник навіть вищий за середній. Квітень також радує погодою, тобто відсутністю високих температур, заморозків і наявністю опадів», — сказала експерт.

Але все ж у 2016/17 сезоні в Україні продовжиться тенденція скорочення врожаю. Станом на сьогодні урожай зерна прогнозується на рівні 54-55 млн т. Експорт може скласти близько 32-33 млн т.

У наступному сезоні також очікується перелом тенденції зростання маржі рослинництва у разі стабільності гривні і/або продовження тенденції падіння світових цін. Крім того, висока маржа рослинництва в Україні буде можлива тільки за рахунок зростання частки олійних культур в урожаї.

Виконано за допомогою Disqus