Ціни на молоко різко обваляться — екперт

27 квітня 2016 67 0
В Україні розпочинається так званий «сезон великого молока»
agrodovidka.infoВ Україні розпочинається так званий «сезон великого молока»

В Україні розпочинається так званий «сезон великого молока», тому ціни вже зупинилися і почали потроху «просідати», про це в інтерв'ю «Українським новинам» сказав економіст інвестиційного департаменту продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

За його словами, в Україні ціни на молоко зростали взимку всупереч світовим тенденціям, саме завдяки тому, що запаси сухого молока та масла на підприємствах були низькими. Адже відомо, що населення майже не постачає молока на переробку взимку, а молока від професійних виробників було недостатньо для забезпечення попиту на молокопродукти. Тому переробники вимушені були підвищувати ціни.

«Ми прогнозуємо, що ціни на молоко влітку 2016 р. знизяться значно різкіше, ніж торік, тому що фактично на сьогодні ми не знайшли ринку збуту більш ніж для половини молока, яке ми експортували у 2015 р. Отже, ціни мають впасти настільки суттєво, щоб переробники змогли ефективно сушити молоко та виробляти масло, і конкурувати з цими продуктами на світовому ринку», — зазначив експерт.

Також додав, що потрібно врахувати, що якщо влітку 2014 р. вони ще мали можливість працювати «на склад», то у 2016 р. у них банально не буде фінансових ресурсів. Тому падіння цін має бути досить значним. Крім того, не виключено, що будуть проблеми із вчасними розрахунками за молоко.

Виконано за допомогою Disqus