Виробники сільгосптехніки отримали команду не працювати з фермерами зони АТО

6 травня 2016 104 0
Фермери Луганщини не можуть придбати сільгосптехніку
ul.kp.ruФермери Луганщини не можуть придбати сільгосптехніку

На Луганщині фермери борються з непогодою та відсутністю сучасної сільгосптехніки. Другий рік посівної в умовах АТО проходить напружено. Заміновані території значно сповільнюють роботу аграріїв, а фермери зазнають збитків. Про це повідомляє РадіоСвобода.

«Якщо взяти 2013-й рік, то в районі обробляли близько 30 тисяч гектарів. На сьогодні ця площа зменшилася до 16,5 тисяч. Все інше ми втратили в зв'язку з АТО. Десь близько 3,5 тисяч гектарів — це територія неконтрольована українською владою, близько 11 тисяч гектарів – територія вздовж лінії зіткнення, на якій небезпечно і немає доступу до робіт», – говорить Роман Власенко, голова Попаснянської райдержадміністрації.

У Новоайдарівському прифронтовому районі Луганщини посівна на початковому етапі. На ряду з дощами, успішно провести роботи аграріям заважає відсутність сучасної техніки. Постачальники відмовляються працювати з аграріями на тих умовах, що діють на мирних територіях України, тобто в розстрочку. Щоб купити нову техніку тепер потрібна повна передоплата.

«Купити за 200 або за 300 тисяч доларів якийсь комбайн, самохідний обприскувач або енергонасичений трактор нам не по кишені. Таку суму ми не можемо вирвати з обороту. Раніше працювали, на 3 роки лізинг оформляли, розстрочку, а зараз дали команду всім цим продавцям імпортної техніки не працювати з господарствами в зоні АТО», – розповідає агроном Сергій Калінько.

Незважаючи на проблеми, фермери Луганщини продовжують працювати. Загалом уся посівна площа сільськогосподарських культур в усіх категоріях господарств Луганщини під урожай 2016 року очікується 116% до рівня 2015 року.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою