
Європейський парламент відтермінував застосування регламенту EUDR на рік. Про це повідомила пресслужба установи.
Згідно з ухваленими змінами, всі підприємства матимуть ще один рік, щоб дотримуватися нових правил ЄС щодо запобігання вирубці лісів:
«Цей додатковий час має на меті гарантувати плавний перехід та дати час для вдосконалення ІТ-системи, яку оператори, торговці та їхні представники використовують для подання електронних заяв про належну перевірку», — йдеться у повідомленні.
Також встановлюється, що мікро- та малі первинні оператори тепер повинні будуть подавати лише одноразову спрощену декларацію, що полегшить підприємствам дотримання закону без шкоди для його цілей.
При цьому тільки підприємства, які першими розмістять відповідний продукт на ринку ЄС, будуть відповідальними за подання заяв про належну перевірку, «а не оператори та продавці, які згодом комерціалізують його».
Щоб ухвалені зміни набули чинності, вони мають бути схвалені Радою Європи та опубліковані в Офіційному журналі ЄС до кінця 2025 року.
До слова, регламент EUDR, який набрав чинності в червні 2023 р., стосується таких товарів, як худоба, какао, кава, пальмова олія, каучук, соя та деревина, а також продуктів їх переробки. Він гарантує, що виробництво цих товарів не спричинило вирубку або деградацію лісів.
Детальніше про регулювання EUDR читайте за посиланням.
Читайте також:
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2025 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.