Реклама

Воду для зрошення саду варто досліджувати щонайменше тричі за сезон

19 серпня 2026 14 0Юлія Маковей
Воду для зрошення саду варто досліджувати щонайменше тричі за сезон

Якість води для зрошення плодових садів доцільно контролювати щонайменше тричі протягом сезону. Про це розповів доктор с.-г. наук, агрохімік компанії Ukravit Дмитро Котельников.

За його словами, дослідження варто проводити в такі періоди:

  • на початку поливного періоду — коли зрошувальний сезон лише починається, а мінералізація води зазвичай найнижча;
  • у середині сезону, переважно в червні-липні — коли через високі температури та інтенсивне водоспоживання концентрація солей у воді зазвичай найвища;
  • наприкінці поливного сезону — для планування заходів на наступний рік.

Ключові показники, які варто контролювати: pH, електропровідність, мінералізація, вміст карбонатів, гідрокарбонатів, магнію, натрію, калію, сульфатів та хлоридів. Оптимальний pH для зрошення садів становить 6,0–7,0 — за таких умов більшість елементів живлення залишаються доступними для рослин. Плодові культури особливо чутливі до хлоридів (не більше 150 мг/л) та сульфатів (до 100 мг/л).

Окрему увагу варто приділяти вмісту заліза й марганцю — їхнє випадання в осад може призводити до закупорювання фільтрів, трубопроводів і крапельних емітерів.

За словами Дмитра Котельникова, спосіб корекції води залежить від виявленої причини. За наявності піску чи мулу застосовують механічну фільтрацію, за підвищеного вмісту заліза та марганцю — аерацію, відстоювання і фільтрування, а за високого pH і значного вмісту гідрокарбонатів — контрольоване підкислення.

Читайте також: Богдан Маленевич: Малі господарства не вміють продавати лохину і обвалюють ціну

© Юлія Маковей, Kurkul.com, 2026 р.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама