Кооперативи не повинні бути односторонніми — експерт

14 червня 2016 65 0
Фермерів реально об'єднати у кооперативи при наявності двох головних умов?
danone.uaФермерів реально об'єднати у кооперативи при наявності двох головних умов?

Фермерів реально об'єднати у кооперативи при наявності двох головних умов — це лідера і продуманої бізнес-моделі, заявив експерт з економіки та розвитку ГО Agro.ReformsUA Костянтин Паскевич, повідомляє Аgronews.

За його словами, це має бути об'єднання, де кожен буде розуміти свою вигоду.

«Для того щоб балансувати «піки» і «падіння» сезонності, бізнес-модель кооперативу повинна включати як рослинництво, так і тваринництво. Важливо розуміти, що кооперативи не можуть бути односторонніми, наприклад, по вирощуванню пшениці, він, звичайно, може існувати, але він буде не «стійким»», — зазначив він.

Також додав, що до того ж важлива наявність у кооперативу якогось бізнесу, що приносить постійний мінімальний дохід. Наприклад, птахівництво — за рахунок продажу яйця можна майже весь рік покривати витрати, а за гроші від продажу врожаю оновлювати стадо. І таких моделей може бути розроблено багато — тут все залежить від конкретної кількості фермерів, їх матеріальних і ресурсних можливостей, бажаної спеціалізації, природних умов, наявності знань і можливостей ефективного ведення будь-якого бізнесу.

«Фактично ідеальний кооператив може виглядати як колгосп, тільки з власницьким ставленням і бізнес-підходами до ведення господарства», — додав він.

Виконано за допомогою Disqus