Аграрії готові вийти на страйк уже восени

16 червня 2016 78 0
Аграрії готують нові акції протесту
Аграрна партія УкраїниАграрії готують нові акції протесту

Скасування спеціального режиму ПДВ для аграрного сектору і переведення сільгоспвиробників на загальну систему оподаткування поставить галузь на межу виживання. Тому Київська обласна організація Аграрної партії України вимагає термінового розгляду у ВРУ законопроекту 3851-1, який захищає права платників ПДВ (включно з аграріями), розробки нового податкового законодавства і внесення запропонованих змін до Податкового кодексу до 1 липня.

Про це під час прес-конференції заявив новообраний голова Київської обласної організації Аграрної партії України Олег Корбан, пише прес-служба Аграрної партії України (АПУ).

За його словами, близько 40% вітчизняного експорту складає продукція аграрного ринку. До того ж сільгоспвиробники не тільки регулярно поповнюють державний і місцевий бюджети і створюють робочі місця, але й беруть активну участь в управлінських процесах на рівні органів місцевого самоврядування та державної влади.

«Зміна спецрежиму ПДВ для аграріїв може призвести до серйозного економічного удару. Ми не можемо допустити повернення економічних реалій 90-х років, коли замість нових технологій та інвестицій на наш ринок хлинула іноземна продукція у гарних обгортках, у результаті чого за безцінь розпродували українські заводи, а вітчизняне виробництво було поділене на нуль. Ми повинні зробити усе, щоб Україна з багатими чорноземами і золотими нивами славилася не лише як житниця Європи і сировинний придаток, але і як виробник першокласної та конкурентоспроможної продукції, що продаватиметься на полицях як мінімум Європи», — додав Олег Корбан.

У свою чергу, голова Аграрної партії України Віталій Скоцик під час прес-конференції додав, що обмеження урядом спеціального режиму відшкодування податку на додану вартість для сільгоспвиробників у минулому році призвело до втрат аграріїв близько 20 млрд грн оборотних коштів і може призвести до втрат у 2016 р. близько 40 млрд.

«Втрата обігових коштів спричинила падіння виробництва аграріїв на 4,7% у минулому році, а у першому кварталі 2016 р. — на 1,7%. Якщо уряд не змінить свого підходу до системи управління економікою, ми очікуємо, що продукти харчування подорожчають вже восени цього року на 40-50%, а аграрна галузь втратить орієнтовно 100 тис. робочих місць, що призведе до подальшого падіння виробництва… Два дні тому пройшло засіданні президії Аграрної партії і керівників страйкового комітету… Якщо вимоги не будуть виконані, ми будемо змушені на початку вересня виходити на загальнонаціональний страйк», — зазначив Віталій Скоцик.

Виконано за допомогою Disqus