Закон про молоко не відповідає вимогам ЄС і СОТ — експерт

21 червня 2016 74 0
Закон про молоко необхідно доопрацювати?
konkurent.in.uaЗакон про молоко необхідно доопрацювати?

Закон «Про молоко та молочні продукти» не відповідає вимогам Європейського Союзу і Світової організації торгівлі, заявила виконавчий директор Молочного Комітету ЄБА Оксана Давидович, пише The DairyNews.

«Загалом, позиція Молочного комітету відповідає висловленій Спілкою Молочних підприємств. На нашу думку, цей закон у теперішньому його вигляді — це рудимент, пережиток радянської системи», — зазначила вона.

Також, вона відмітила той факт, що на сьогодні цей закон став інструментом маніпуляцій та зловживань перед виборами – коли депутати намагаються зареєструвати зміни до нього і зафіксувати мінімальну закупівельну ціну на молоко, прикриваючись підтримкою селян.

«Цей закон не відповідає вимогам ЄС та СОТ», — підкреслила Оксана Давидович і навела кілька прикладів регламентів та директив ЄС, якими регулюється виробництво і продаж молочної продукції в країнах Європи:

  • Регламент Комісії (ЄС) №445/2007 від 23 квітня 2007 р., що встановлює певні детальні правила застосування Регламенту Ради (ЄС) №2991/94, що встановлює вимоги до пастоподібних жирів, та Регламенту Ради (ЄЕС) №1898/87 про захист позначень, що застосовуються при реалізації молока та молочних продуктів (кодифікована версія);

  • Директива Ради №2001/114/ЄС від 20 грудня 2001 р. про часткове або повністю зневоднене консервоване молоко, призначене для споживання в їжу;

  • Регламент Комісії (ЄС) №273/2008 від 5 березня 2008 р., що встановлює детальні правила застосування Регламенту Ради (ЄС) №1255/1999 стосовно методів аналізу та оцінки якості молока та молочних продуктів.

Виконано за допомогою Disqus