На Черкащині прогнозують рекордний вал зерна

28 червня 2016 94 0
На Черкащині зберуть рекордний врожай
Kurkul.comНа Черкащині зберуть рекордний врожай

Погодні умови з початку вегетації у цьому році складаються на рідкість сприятливими для росту, розвитку та формування майбутньої врожайності всіх сільгоспкультур, повідомив портал procherk.info з посиланням на слова начальника Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталія Постриганя.

Це забезпечувалось поєднанням оптимальних температур та достатніх вологозапасів в грунті в критичний період розвитку до вологи ранніх хлібів – коли відбувався інтенсивний ріст стебла та формувався колос, в період формування вегетативних органів кукурудзи та круп’яних.

Спекотна погода, що спостерігається в області з 18 червня, при відсутності суховіїв, негативної дії на сільгоспкультури не чинить.

«Наступна порція дощу очікується в області в кінці червня – на початку липня. Проте, спекотна та волога погода зумовлює швидке розповсюдження хвороб на посівах, швидко ростуть бур’яни, що потребує додаткових коштів та постійної роботи агрономів», — йдеться у повідомленні.

Враховуючи всі фактори, за словами Віталія Постриганя, в цьому році можна розраховувати на рекордний врожай зерна озимих хлібів в області — пшениці 55 ц/га, жита 38 ц/га., та високу і на рівні попереднього року врожайність озимого ячменю 43 ц/га, ярих зернових: ярого ячменю 39 ц/га, гороху 38 ц/га, кукурудзи 78 ц/га.

Орієнтовно, загальний вал зерна, при площі до збирання 639,1 тис.га, очікується на рівні рекордного – в межах 4,08 млн.т., адже найбільший вал зерна було зібрано в області у 2013 р. — 4,07 млн.т.

Виконано за допомогою Disqus