Гадзало розповів, де поділися землі НААН

7 липня 2016 63 0
Ярослав Гадзало, президент НААН
kurkul.comЯрослав Гадзало, президент НААН

З депутатського корпусу пролунали закиди про те, як із 1 млн га землі у НААН лишилося близько 800 тис. га.

«У власності аграрної науки за часів СРСР було 1 млн га землі. У 1991 р. у НААН мала 740 тис. га землі. На час обрання нової президії Академії (працює 1,5 року, і я вважаю – ефективно), в управлінні Академії є 441 тис. га землі. З них 364,1 тис. га – рілля. Куди поділися землі? Із 740 тис. га (з них – 520 тис. га ріллі) до мого приходу на розпаювання через Мінагропрод пішло 220 тис. га. Водночас НААН навіть за таких умов на 100% закривала потреби внутрішнього ринку у насінні та селекційному матеріалі», — заявив в інтерв’ю Аgropolit.com президент НААН Ярослав Гадзало.

Тобто нині, за його словами, у НААН в управлінні 441 тис. га землі, з яких 364,1 тис. га – рілля. Саме щодо ріллі виникають основні розмови про ефективність. До цих 441 тис. га входять землі, зайняті під дороги, лісосмуги, елеватори, ферми, які є на балансі держпідприємств.

«Такі балачки поширюють люди, які раніше незаконно обробляли цю землю і заробляли на ній, витискаючи все до краплі, вирізаючи худобу та продаючи техніку, нарощуючи борги державних підприємств та не вкладаючи ані копійки у розвиток соціальної сфери сіл. Від такого господарювання залишилася лише земля і люди. Так от вони вважають, що таке управління — ефективне», — сказав він.

Також додав, що йдеться про 26 господарств, переданих комерційним структурам «Украгропром» за часів уряду Миколи Азарова, згідно з розпорядженням №113-р від 6 лютого 2012 р. «Про погодження передачі в оренду цілісних майнових комплексів державних підприємств», які обробляли 111 тис. га землі.

«Це дуже багато, 1/3 від всього загалу ріллі НААН. Після мого приходу цю ситуацію почали виправляти і повертати землі та ДП державі – розпорядженням КМУ від 18 червня 2014 р. №583-р скасовано розпорядження КМУ від 6 лютого 2012 р. №113-р «Про погодження передачі в оренду цілісних майнових комплексів державних підприємств», — повідомив Ярослав Гадзало.

Він зазначив, що вдалося скасувати вже задану постанову, але ж борги лишились.

«Звісно, що колишнім «ефективним» власникам це не до вподоби, тож вони й говорять, що НААН неефективний управлінець. Ще б пак, НААН сьогодні взяла курс на повернення раніше вкрадених або незаконно виведених з-під її управління земельних ділянок та майна. Ми намагаємося привести повернуті підприємства до тями, сплачуючи нав’язані їм раніше штучні борги: за 2015 р. виплатили 84 млн грн так званих боргів», — підсумував він.

Виконано за допомогою Disqus

+ 14° ... + 3°

Вітер

2.1м/с

Опади

0мм

Вологість

71%