На Черкащині знищено 527 тварин через АЧС

8 липня 2016 45 0
На Черкащині виявлено АЧС
pixabay.comНа Черкащині виявлено АЧС

У СФГ «Джерело-Г» (с. Лісове, Тальнівський район, Черкаська область) знищено 527 тварин через захворювання на африканську чуму свиней (АЧС), пише прес-служба Черкаської облдержадміністрації.

У проходять районі роботи з ліквідації та недопущення розповсюдження африканської чуми свиней за межі трикілометрової «зони захисту» від осередку захворювання на території с. Лісове. Згодом візьмуться за утилізацію кормів, гноївки та інших відходів, що утворились при утриманні свиней, а також дезінфекцію інвентарю й інших предметів, що могли бути заражені збудником вірусу АЧС.

«У с. Лісове встановили трикілометрову «зону захисту», аби унеможливити поширення вірусу», — наголосила під час засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при ОДА в. о. начальника ГУ Держпромспоживслужби Черкащини Людмила Рядняна.

Також додається, що у «захисній зоні» вже розпочали облік свинопоголівя.

«Насамперед перевірять господарства працівників СФГ «Джерело – Г», оскільки вони могли мимовільно стати перенощиками збудника африканської чуми свиней. Як тільки була зафіксована смерть тварин, у Лісовому виставили карантинні пости, аби уникнути безконтрольного переміщення свинопоголів’я навколо «зони захисту» в період проведення обліку та вилучення свиней», — відзначила вона.

Функціонує поліцейсько-ветеринарний пост біля самого підприємства. Він, відповідно до Інструкції, працюватиме не менше 40 днів. За необхідності, його термін дії подовжать. Провести облік поголів’я свиней необхідно й у господарствах Звенигородського, Тальнівського, Маньківського та Лисянського районів, що знаходяться в радіусі 20 кілометрів від епізоотичного вогнища. За нормами, вони належать до «зони нагляду».

Виконано за допомогою Disqus