На основі відходів льону можна будувати будинки

11 липня 2016 116 0
Учені презентували для зведення будинків екологічно чистий матеріал на основі відходів льоновиробництва
respublika.sb.byУчені презентували для зведення будинків екологічно чистий матеріал на основі відходів льоновиробництва

Учені Брестського державного технічного університету презентували для зведення будинків екологічно чистий матеріал на основі відходів льоновиробництва, повідомляє «Республика».

За основними технічними характеристиками житло з такого матеріалу можна порівняти з цегляними або дерев'яними аналогами. При цьому технологія дешева, проста у виконанні і абсолютно нешкідлива для природи.

«Матеріали на основі органічних наповнювачів розробляють давно. Однак включити до складу будматеріалів органічні компоненти, такі як костриця льону, тирса, солома, досить складно: органіка не використовується з цементною системою, оскільки не дозволяє тверднути в'яжучій речовині», — зазначив завідувач кафедри технології бетону і будівельних матеріалів БрДТУ, доктор технічних наук, професор Віктор Тур.

Через рік випробувань вчені використали у будматеріалі на основі відходів льоновиробництва нейтральне до органіки вапно, яке потрібно було змусити міцніти подібно цементу.

«Вапно твердне у результаті карбонізації, тобто поглинання вуглекислого газу з навколишнього середовища. У природному середовищі цей повільний процес іноді затягується на роки, та нам вдалося його прискорити завдяки дешевим мінеральним компонентам, які модифікують в'яжучі і утворюють надійні хімічні сполуки», — розкриває подробиці свого дисертаційного дослідження старший викладач кафедри технології бетону і будівельних матеріалів БрДТУ Олександр Пікула.

У науково-дослідній лабораторії університету зазначають, що таке рішення застосовується вперше у світі. Наразі розробка повністю готова до масового виробництва: виконаний лабораторний цикл випробувань, є технологічний регламент на виробництво. Тестування властивостей (починаючи від міцнісних і закінчуючи теплофізичними) показало: матеріал гідно конкурує з цеглою і деревом.

Брестські вчені пропонують кілька варіантів. По-перше, матеріалом на основі багаття льону можна наповнювати порожнини у дерев'яному каркасі. По-друге, можна виробляти вироби правильної форми у заводських умовах.

«Лляний» будматеріал не замінить промислову цеглу і технології, які сьогодні використовуються у масовому будівництві, але підходить для індивідуальних замовлень», — зазначила доцент кафедри технології бетону і будівельних матеріалів БрДТУ Тетяна Шалобита.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою