Фермерам треба створювати кооперативи з продажу власної ягідної продукції — думка

11 липня 2016 156 0
Кооперація в ягідному бізнесі зробить його прибутковим і перспективним?
vkurse.uaКооперація в ягідному бізнесі зробить його прибутковим і перспективним?

Ягідний бізнес — перспективний і прибутковий, але при об’єднанні, кооперації, вважає директор ТОВ «Агрофірма «ВЕСНА-2011» Олександр Ткачук, повідомляє Аgrotimes.

«Фермерам треба створювати виробничі кооперативи з продажу своєї продукції. Бо один фермер із цим сам не впорається», ‒ говорить Олександр Ткачук, у кооперативі якого зараз працює 10 підприємств.

На його думку, повинні діяти державні програми по відшкодуванню посадкового матеріалу, по розвитку інфраструктури, по розвитку догляду за рослинами, по частковому відшкодуванню пального.

«Проте, поки від держави немає допомоги, треба створювати асоціації для лобіювання інтересів компаній ягідного бізнесу у міністерствах», — наголошує Олександр Ткачук.

Найбільшою проблемою учасники ягідного ринку вважають відсутність кадрів.

Також серйозно ускладнює процес залучення інвесторів у ягідну галузь відсутність відкритого ринку землі.

«Вкладатися іноземному інвестору в лохину, термін життя якої далеко за 40 років, не маючи можливість купити землю, ‒ це великий ризик. Статус землі – важлива проблема», ‒ зазначив керівник проекту «Українська ягода» Тарас Баштанник.

Він підкреслює, що період окупності проектів гальмує високий поріг входу на ягідний ринок, відсутність нормального кредитування (дорогі гроші), експертизи, професійних знань.

Український ягідний ринок наразі перебуває лише у стадії формування, вважає Сергій Феофілов, генеральний директор консалтингового агентства «УкрАгроКонсалт».

«Це пояснюється, по-перше, тим, що інвестиції в цей сектор були спрямовані відносно недавно. А по-друге, тим, що ягідне виробництво – це прерогатива малого і середнього бізнесу, на відміну від інших секторів агробізнесу», ‒ зауважив він.

Виконано за допомогою Disqus

+ 27° ... + 15°

Вітер

1.3м/с

Опади

0.7мм

Вологість

64%