Фермерське господарство з Миколаївщини зробило бізнес на пелетах

14 липня 2016 172 0
ФГ «Оазис» виробляє пелети та брикети із соломи пшениці та ячменю
agrotimes.netФГ «Оазис» виробляє пелети та брикети із соломи пшениці та ячменю

ФГ «Оазис» (Миколаївська область) уже другий рік поспіль виробляє пелети та брикети із соломи пшениці та ячменю, повідомив в інтерв’ю Аgrotimes керівник ФГ «Оазис» Василь Блажкевич.

За його словами, ФГ встановило два брикетувальники, пакувальну машину, що пакує брикети по 6 шт.

«Адже ми в основному орієнтуємо на збут у приватний сектор, тому таке пакування зручніше для нас і клієнтів. Паливні пелети та брикети використовуємо й для власних потреб. 1 т вугілля коштує 4 тис. грн, ми ж торік брикети із соломи продавали по 1,5 тис. грн/т», — зазначив він.

Так, за його словами, теплотворна віддача 1 т брикетів соломи на 30% менша від 1 т вугілля. Однак усе одно соломою топити дешевше.

«Я вже не кажу про обслуговування твердопаливного котла на вугіллі — із соломою клопоту менше. Тобто ми вбачаємо перспективу за таким видом палива і для споживача, і для нас, виробників. Що ж до витрат на налагодження виробництва, то ми їх дещо зменшили: лінію, за винятком грануляторів і брикетувальників, ми зробили власними силами. До речі, як і протруювальну лінію для насіння. Крім того, плануємо виготовляти брикети й пелети зі щепи — заготовляємо щепу за допомогою машини для вертикальної підрізки лісопосадок, яку нещодавно купили», — повідомив він.

Також додав, що соломою та щепою опалюють два зерносушильних комплекси.

«Тут теж своя економіка: якщо раніше за сезон ми спалювали 100–130 т соломи, то минулого року тільки 5 т: це та солома, що пішла на розпалювання теплогенераторів. Решту обсягу ми компенсували щепою, відходами соняшнику та кукурудзи. Загалом торік для потреб господарства ми заготовили 3 тис. т соломи з решток пшениці та ячменю: купили прес-підбирач Claas, що робить тюки по 400 кг, та три малих прес-підбирачі — для заготівлі соломи населенню», — повідомив фермер.

Минулого року собівартість уже затюкованої соломи у скирті становила 150 грн, сказав він.

«Натомість 1 т солом’яних брикетів ми продаємо по 1,5 тис. грн. Розповідати далі? Звісно, ми маємо витрати на виробництво, але вигода такого бізнесу очевидна. Тобто, до чого я веду: у нас нічого не пропадає — на полі солому не палимо. Проте й усю солому забирати з поля — не по-господарськи. Із 10 тис. т соломи, що залишається на полі після збору зернових, ми забираємо лише 3 тис. т. Робимо агротехнічні карти полів і на основі їхніх даних плануємо, на якому полі підбирати, а на якому залишати», — підсумував Василь Блажкевич.

Виконано за допомогою Disqus

+ 26° ... + 20°

Вітер

2.4м/с

Опади

5.1мм

Вологість

76%