Фермер опалював соціальні заклади Віниччинни власними пелетами

25 травня 2016 117 0
Український фермер перевів соціальні заклади рідного району на енергозберігаючі котли та пелети власного виробництва
Вінницька обласна радаУкраїнський фермер перевів соціальні заклади рідного району на енергозберігаючі котли та пелети власного виробництва

Власним коштом вінницький фермер Володимир Герасименко встановив у закладах соціальної сфери Теплицького району енергозберігаючі котли та впродовж опалювального сезону забезпечував їх пелетами власного виробництва, пише прес-служба Вінницької обласної ради.

Він запевняє, що пішов на такий крок, бо прагне поки що на рівні району продемонструвати країні, що російський газ нам не потрібен.

Старий корпус Теплицької районної лікарні та новозбудований, де завершуються ремонтні роботи, відмовились від природного газу лише минулого опалювального сезону. Два енергозберігаючих котли виробництва ПАТ «Барський машинобудівний завод» тут встановлено коштом мецената — фермера Володимира Герасименка. За словами адміністрації закладу, економія на опаленні пелетами дозволила скоротити цю статтю витрат вдвічі. Такі ж потужності працюють і у Соколівській ЗОШ №1 та дошкільному навчальному закладу «Сонечко».

«Вирішив розпочати із закладів, де навчаються мої діти, де я та мої рідні отримують медичну допомогу. Ідею породила проблема — високі ціни на енергоносії і їх постійне здорожчання. Замінили газ на пелетні гранули із соломи. Моє фермерське господарство працює на альтернативних видах палива вже кілька років. За цей час впевнився — Україні не потрібен російський газ, можемо повністю від нього відмовитись і працювати на відновлювальних джерелах енергії, зокрема, відходах сільського господарства. Тож поставив собі завдання, показати на прикладі району, що енергозалежності від Росії можна легко позбутись», — прокоментував мотиви свого вчинку голова СФГ «Герасименко В.І.» Володимир Герасименко.

Фермер обробляє понад 2400 га землі, розвиває тваринництво, овочівництво. Тож сировини для переробки вистачає. Використовує обладнання українського виробництва і, як ощадливий господар, шукає альтернативу зменшення затрат ще і на електроенергію.

Виконано за допомогою Disqus

+ 9° ... + 3°

Вітер

2.4м/с

Опади

0.1мм

Вологість

77%