Фермер з Кіровоградщини заробляє мільйони на сонячній енергії

14 липня 2016 683 0
Сергій Омельяненко, фермер з Кіровоградщини
landlord.uaСергій Омельяненко, фермер з Кіровоградщини

На Кіровоградщині фермер Сергій Омельяненко щомісяця отримує 1 млн грн за продаж сонячної енергії у загальну мережу країни, повідомляє Landlord.ua.

$3 млн інвестицій, вкладених в будівництво СЕС, аграрій планував повернути вже цим літом.

У 2012 р. на Україну обрушилася рекордна по своїй температурі спека. Особливо постраждали поля кукурудзи: плантації вигорали, аграрії зазнавали втрат. Одним з тих, хто потрапив під «сонячний удар», став фермер Сергій Омельяненко, директор фермерського господарства у Новоукраїнці Кіровоградської області.

«Температура досягала 40 градусів і стало розуміло, що кукурудза не перенесе такої спеки», — згадує фермер.

Однак замість того, щоб підраховувати збитки, він вирішив використовувати форс-мажор у своїх інтересах. Через місяць на очах здивованих сусідів фермер установив перші панелі своєї сонячної енергетичної станції (СЕС).

Сергій Омельяненко — один з тих, хто вчасно скористався шансом заробити на сонячній енергії. Вигода Сергія Омельяненка у тому, що він почав робити по «зеленому» тарифу до того, як він почав знижуватися і ціна на його електроенергію — по €0,46 за 1 кВт*ч — залишиться на такому ж рівні до 2030 р.

Ті ж, хто почне працювати зараз, після того, як парламент прийняв рішення про зниження закупівельної ціни на електроенергію з альтернативних джерел, будуть отримувати з кожного мегавата значно менше. Однак і ціни на основне обладнання суттєво упали, так що статус-кво по терміну окупності зберігся.

За оцінками кандидата технічних наук Дмитра Лукомського, з урахуванням постійного зростання тарифів на традиційну електроенергію, виробництво електроенергії з сонячної енергії вигідне в будь-яких умовах.

Виконано за допомогою Disqus

+ 26° ... + 20°

Вітер

2.4м/с

Опади

5.1мм

Вологість

76%