На Чернівеччині відкрився кооператив із заготівлі і переробки дикорослих грибів та ягід

19 липня 2016 134 0
Кооператив має перший мікропроект
saulkrasti.lvКооператив має перший мікропроект

У с. Долішній Шепіт Вижницького району (Чернівецька область) відкрився сільськогосподарський обслуговуючий кооператив із заготівлі та переробки дикорослих грибів та ягід «Шепітчанка», пише прес-служба Чернівецької облдержадміністрації.

Захід відбувся у рамках проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду».

У рамках проекту планується придбання автоклаву, побутової сушки, закаточної машини, хліборізки, горизонтальної ємності для води, скважного насосу, електронної платформенної ваги, генератора, ящиків пластикових. Уже закуплено 5 апаратів шокової заморозки і 3 морозильних ларі з глухою кришкою.

Першим мікропроектом для сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Шепітчанка» є «Центр заготівлі та переробки дикоросів на Вижниччині», загальна вартість цього проекту складає 850 тис. грн, з них 680 тис. грн — це кошти проекту і 170 тис. грн — кошти громади.

«Хотілося б побажати членам кооперативу працьовитості та наполегливості. Нехай спільна праця, кооперативні відносини стануть основою добробуту родин, які прийняли рішення створити його», — зазначила координатор проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ» Наталія Білюкіна.

Голова районної державної адміністрації Руслан Сенчук висловив переконання, що відкриття обслуговуючого кооперативу «Шепітчанка» покладе початок утворенню на території громади й інших кооперативів, зокрема, по поглибленій переробці деревини, розвитку тваринництва тощо. Як результат, це дасть змогу розвиватися сільській кооперації, залучати міжнародні інвестиції, покращувати співпрацю громади та влади у формуванні перспектив розвитку населеного пункту.

Виконано за допомогою Disqus

+ 31° ... + 17°

Вітер

1.1м/с

Опади

0мм

Вологість

78%