Уряд не бажає йти на діалог із агробізнесом — Марчук

19 липня 2016 93 0
Денис Марчук, заступник голови Аграрної партії України
АПУДенис Марчук, заступник голови Аграрної партії України

Політика щодо агросектору ведеться без діалогу з аграріями та профільними асоціаціями, заявив в ефірі радіостанції «Голос Столиці» заступник голови Аграрної партії України (АПУ) Денис Марчук, пише прес-служба АПУ.

«Хоча Міністерство аграрної політики має програму щодо розвитку агросектору, але з самими агровиробниками та їхніми асоціаціями уряд не веде діалогу. Мінагропрод ухвалив програму «3+5», яка передбачає підтримку фермерів, прозорий обіг земель, фінансовий блок питань. Але при цьому в уряду немає професійної комунікації з самими аграріями. Немає засідань, протокольних рішень, визначення відповідальних за кожен напрямок. Аграрні асоціації ще у травні домовилися про те, щоб спільно з урядом узгодити позиції щодо оподаткування аграріїв. Але робоча група так і не зібралася досі», — підкреслив Денис Марчук.

За його словами, аграрії вимагають повернення спецрежиму ПДВ, який донедавна був єдиною непрямою підтримкою вітчизняних виробників. Компромісним рішенням, на думку Дениса Марчука, може бути система оподаткування сільгоспвиробників з 1 га землі. При цьому влада має гарантувати, що ставка цього податку через певний час не буде піднята до необґрунтованого рівня. Проте ці питання залишаються відкритими через небажання уряду йти на діалог із агробізнесом.

Виконано за допомогою Disqus

+ 25° ... + 19°

Вітер

3.2м/с

Опади

0.5мм

Вологість

72%