Закарпатський фермер вирощує еко-продукти для Європи

22 липня 2016 135 0
Спеціально на замовлення ЄС український фермер вирощує еко-продукти
mukachevo.netСпеціально на замовлення ЄС український фермер вирощує еко-продукти

У фермерському господарстві «Угочанський смак», що знаходиться у селі Ботар Виноградівського району (Закарпатська область), вирощують екологічно чисті продукти з відповідними міжнародними сертифікатами, спеціально на замовлення ЄС, пише Мukachevo.net.

Мова йде про амарант або так званий «божий хліб» (30 га), спельту (понад 300 га), квасолю (30 га), гречку (понад 50 га).

Крім того, від недавна на Закарпатті вирощують ще й еко-часник, цим займається господарство Симочко з Перечинщини.

«Часник та коноплю у нас вирощують вже другий рік, гречку, квасолю та амарант перший рік, а спельту вже третій рік поспіль. Є така міжнародна виставка екологічної продукції, що відбувається щороку у лютому у німецькому Нюрнберзі» – зазначив закарпатський туризмознавець Федір Шандор.

За його словами, там визначаються квоти того, які саме продукти зараз потребуються на європейському ринку, також відбувається еко-біржа.

«Такі продукти, як часник, гречка та квасоля частково залишаються на українському ринку — за залишковим принципом, а на все інше вже наперед є 100-відсоткове замовлення на Європу», — сказав він.

Справа у тому, за його словами, що українці не готові платити за якісний товар. Наприклад, звичайна пшениця вищого сорту зараз коштує до €200/т, а еко-спельта минулого року коштувала €800, а цього – €400/т, тобто вдвічі дорожче. Або якщо звичайну гречку можна купити за 43 грн/кг, то зелену еко-гречку – 100 грн. Наші люди скоріше готові нести гроші в аптеки, ніж віддавати за якісні продукти.

«До речі, у нас на Закарпатті немає млинів для перемелювання якісного борошна, тому ми їмо другий сорт, нам у магазинах продають хліб із зіпсованого борошна. Більшість борошна робиться з вінницького, тернопільського зерна, а це борошно «бросове», з високим вмістом глютену. Саме тому Європа здорова, а українці хворі, – підкреслює він.

Відтак, закарпатська еко-конопля їде в Європу і переробляється на олію для фармації, олія з амаранту – в харчові добавки, квасоля і зелена гречка – для дитячого харчування. І це все не те українське «еко», яке купуєш за сто доларів у Києві, а по-справжньому здоровий продукт.

«Це не просто висипати хімію на землю, за всіма рослинами доглядають вручну. В Україні всього чотири чи п’ять виробників мають міжнародний сертифікат «ЕКО», і один з них є закарпатським – «Угочанський смак» Павла Тизеша. Це означає, що до виробника приїздять фахівці з Європи, у нашому випадку найближчим є Будапешт, та беруть заміри землі перед посівами і після збору урожаю. Тільки після того дозволяють експортувати продукт в Європу», – додав експерт.

Виконано за допомогою Disqus

+ 25° ... + 19°

Вітер

2.4м/с

Опади

5.1мм

Вологість

62%