Кутовий запропонував перепродавати права оренди без згоди власника паю

11 серпня 2016 87 0
Права оренди без згоди власника земельної ділянки будуть перепродаватися
geograph.org.ukПрава оренди без згоди власника земельної ділянки будуть перепродаватися

Ринок оренди дозволить власникам земель та орендарям продавати право на оренду ділянок. За словами міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Кутового, власники земель не впливатимуть на процес купівлі-продажу, але матимуть право розірвати угоду у разі, скажімо, несплати за оренду чи нецільового використання. Виходить, що права оренди будуть перепродаватися без згоди власника паю, повідомляє Аgropolit.com.

Член Земельної спілки України (ЗСУ) Сергій Біленко вважає, що це порушує їхні права і дозволяє відійти від виконання договірних обов’язків.

«Я не думаю, що створювати зараз ринок оренди – це правильне рішення. Справа у тім, що права оренди без згоди власника ділянки будуть перепродаватися. Це – неправильно, і порушує права власників земельних ділянок, дозволяючи відійти від виконання договірних обов’язків. Зараз це не найкраща ідея», – зазначає експерт.

За словами експерта з аграрного та земельного права ГО Agro.ReformsUA Дмитра Сімашка, однією з важливих причин цього є обмеження права власності на сільськогосподарські землі у вигляді мораторію, а відповідно — відсутність повноцінного власника. Розвивати й удосконалювати ці інструменти, звісно, потрібно, але це не основне завдання земельної реформи, і її не замінить відкриття ринку сільськогосподарських земель.

Виконано за допомогою Disqus