В Африці створили еко-полімер для боротьби із засухою

15 серпня 2016 89 0
Школярка з ПАР розробила еко-полімер для боротьби із засухою
ecotown.com.uaШколярка з ПАР розробила еко-полімер для боротьби із засухою

У розпал сильної посухи у Південній Африці 16-річна школярка Кіара Нірджін з Йоганнесбурга створила суперабсорбуючий полімер, який зможе змінити спосіб вирощування сільськогосподарських культур, повідомляє Еcotown.

Еко-полімер виготовлений зі шкірок апельсинів і авокадо. Ця розробка може допомогти Південній Африці боротися з посухою.

Полімер створюється з простих, легко доступних перероблених матеріалів — апельсинової шкірки і шкірки авокадо. І він здатний зберігати воду у кількості, що у сотні разів перевищує його власну вагу.

Розробка отримала нагороду Google Science Fair для Близького Сходу і Африки. Сільськогосподарський союз Південної Африки завжди змушений просити в уряду субсидії на те, щоб пережити посуху. І винахід школярки може допомогти їм у вирішенні проблеми. Наприклад, матеріал може бути використаний для створення водосховищ з мінімальними витратами. Цю воду фермери зможуть використовувати для свого врожаю.

Суперабсорбуючі полімери засновані на ланцюжках молекул полісахаридів. Коли Нірджін дізналася, що апельсинова шкірка на 64% складається з полісахариду, а також пектину, який використовується в якості желюючої речовини, вона вирішила розробити власний полімер. Шкірка апельсина змішується з шкіркою авокадо, на сонці відбувається хімічна реакція, перетворюючи суміш з полімерне з'єднання.

Як переможцю Google Science Fair для Нірджін був призначений наставник, з яким разом вона і буде розвивати свій проект.

Виконано за допомогою Disqus

+ 22° ... + 11°

Вітер

3.5м/с

Опади

5.7мм

Вологість

51%