Законопроект №2028 передбачає продаж земель в обхід мораторію — думка

19 серпня 2016 86 0
Вадим Івченко, народний депутат України
kurkul.comВадим Івченко, народний депутат України

За пунктами законопроекту №2028а «Щодо врегулювання окремих питань правового статусу земель фермерського господарства» приховано продаж земель сільськогосподарського призначення в обхід мораторію, написав у своєму блозі на Аgropolit.com народний депутат України Вадим Івченко.

«Після підтримки у залі Верховної Ради його так «вдосконалили», що під час обговорення на засіданні Аграрного комітету я категорично виступив проти його прийняття. А після того, як комітет прийняв рішення щодо винесення його в зал для голосування, відкликав свій підпис з авторів цього документу», — зазначив він.

За його словами, законопроект встановлює механізм переоформлення сільськогосподарської землі, яку було надано громадянину для ведення фермерського господарства, на юридичну особу. Потрібно лишень підписати додаткову угоду про зміну сторони у договорі, і, наприклад, ТОВ матиме можливість сконцентрувати у власному розпорядженні будь-який за обсягом земельний банк, який згодом зможе продати кому завгодно шляхом купівлі-продажу майнових прав товариства. Також цей земельний банк можна використовувати для отримання кредиту шляхом застави. А якщо фірма збанкрутує або її навмисно знищити задля відмиття кредитних коштів – банк отримає цю землю.

«А ви кажете — мораторій! Скажу більше – цей документ у липні був внесений в зал для голосування у другому читанні, але завдяки тому, що проєвропейські опозиційні сили блокували роботу Ради законопроект не був проголосований», — сказав він.

Також додав, що такий підхід не має нічого спільного з виваженою державною аграрною політикою, відповідно якої сільськогосподарські землі повинні використовуватись раціонально і надаватись реальному фермеру, який є національним виробником.

Виконано за допомогою Disqus