Фермери мають звернути увагу на жимолость — думка

26 серпня 2016 99 0
Жимолость — вигідна культура для фермерів
radisada.ruЖимолость — вигідна культура для фермерів

Жимолость повільно вступає в плодоношення, але заробляти на ягоді можна навіть при невеликому врожаї. Про це розповів директор «Українська ягода» Тарас Баштанник, повідомляє «Інфоіндустрія».

Перевагою вирощування цієї нішевої культури в Україні можна є ранні терміни дозрівання і дешевизна посадки.

«Жимолость ми продавали в цьому сезоні по 160 грн/кг. Ягоди поки мало, ми зібрали близько 200 кг, все продали, зі збутом жимолості ніяких проблем не виникає. Але навіть маленький урожай дає можливість заробити. Ціна в Україні висока, а пропозиція невелика. До того ж жимолость дуже рання, дозріває навіть раніше суниці садової. А виходити на ринок зі свіжими ягодами в кінці травня — це дуже цікаво. Однак раджу враховувати початківцям фермерам, що жимолость масово вирощують в Польщі», — розповідає Тарас Баштанник.

В Україні ще мало досвіду вирощування жимолості, навіть можливості по врожайності культури в країні залишаються відкритим питанням.

«Перші два-три роки, а то й чотири — комерційних врожаїв від жимолості чекати не варто. Ми сьогодні отримуємо всього близько 100-200 кг з гектара. Теоретично врожайність ягоди може скласти 6-7 т/га, але такого досвіду в Україні ще немає», — додає чоловік.

Виконано за допомогою Disqus

+ 21° ... + 17°

Вітер

2.5м/с

Опади

0мм

Вологість

60%