Організаторів тракторного забігу до Москви звинувачують в екстремізмі

28 серпня 2016 81 0
Кубанським фермерам дали по 10 діб і стягли штрафи
proved.ruКубанським фермерам дали по 10 діб і стягли штрафи

Кубанські фермери, які 21 серпня разом з далекобійниками, що вирішили їх підтримати, вирушили на тракторах в Москву, щоб розповісти Володимиру Путіну про рейдерські захоплення земель в Краснодарському краї, замість зустрічі з президентом отримали штрафи від 10 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і по 10 діб арешту, повідомляє сайт «Провэд».

Доїхати вони встигли тільки до Ростовської області: тут їх спочатку заблокували на добу, а потім затримали і звинуватили в проведенні несанкціонованого пробігу і мітингу. Тим часом, юристи відзначають, що фермери не проводили стихійного мітингу, вони лише порушили встановлений порядок організації транспортного пробігу.

«Фермерів Олега Петрова і Миколу Маслова посадили на 10 діб, одного далекобійника, Сергія Владимирова, посадили на 10 діб, мені виписали штраф в 30 тисяч рублів, іншим — по 10 тисяч рублів. Покарання різні, тому що деяких взяли як учасників пробігу, а деяких — як організаторів», — розповідає один з організаторів тракторного пробігу, фермер з Калінінського району Олексій Волченко.

Всього було затримано 14 осіб. Ті, кому були виписані штрафи, вже вдома.

26 серпня стало відомо, що Олексія Волченко звинуватили в екстремізмі. Фермер був затриманий у себе вдома, відразу після того, як повернувся з Ростовської області, де він був звинувачений в організації несанкціонованого мітингу в придорожньому кафе.

«З Олексієм зараз немає зв'язку, мабуть, телефон вилучили. З ним я розмовляв вчора вдень, він був трохи пригнічений. А з ранку мені масово стали дзвонити фермери, розповідати про те, що його затримали», — говорить далекобійник і голова громадського руху «Об'єднання перевізників Росії» (ОПР), представники якого також брали участь у фермерському пробігу Андрій Бажутін.

За словами новоросійської підприємниці Людмили Кушнарьової, якій вдалося зв'язатися із затриманим, в Краснодарському краї щодо Олексія Волченко завели адміністративну справу за тією ж статтею, за якою його вже засудили в Ростовській області. Крім цього, йому ще може загрожувати кримінальне переслідування: кубанського фермера запідозрили в екстремізмі.

«Його звинуватили в тому ж порушенні, за яким вже засудили в Ростовській області — в організації несанкціонованого мітингу. Там дали штраф в 30 тисяч рублів, тепер ще на 10 діб посадять, що незаконно. Тепер на нього заводять кримінальну справу — за фактом екстремізму. Я з ним особисто розмовляла перед засіданням суду, коли він ненадовго включив телефон. Він встиг сказати, що зараз його судити буде суддя Волошина, до якої у всіх фермерів Кавказького району є претензії по відбиранню земель. Вона і буде вирішувати його долю на ці 10 днів», — розповідає Людмила Кушнарьова.

Олексію Волченко найняли адвоката, вона знайомиться з деталями справи, докладніше зможе розповісти про це не раніше понеділка. Офіційної інформації про причини затримання фермера поки немає.

За словами Людмили Кушнарьової, зараз на багатьох учасників тракторного пробігу відбувається тиск.

«Мені вже 65 повідомлень надіслали з погрозами вбивства: пишуть, що мене вб'ють, що знають, де я живу, гранату кинуть, машину спалять. Я показала ці повідомлення слідчому: дівчинка, яка їх фіксувала, втомилася їх переписувати. Інші фермери говорили, що їм теж такі повідомлення приходять», — каже Людмила Кушнарьова.

Виконано за допомогою Disqus

+ 21° ... + 17°

Вітер

2.5м/с

Опади

0мм

Вологість

60%