На землі ГК «ВІЛІЯ» здійснено рейдерський захват

Хроніка рейдерства: «ВІЛІЯ» проти «Агро-Експрес-Сервісу»

16 липня 2016 1465 0

Агроном дає настанови трактористам, комбайнерам, літній день поливає спекою, але робота у полі кипить. Аж тут гуркіт важкої техніки, незнайомі (або й добре впізнавані) гості заїжджають на твоє поле і починають орати землю. Або збирати урожай. Картина страшна, але на жаль, така близька українським фермерам. Рейдерство. Незаконно, грубо і без жодних пояснень. Скільки було тих, хто став його жертвою? Скільки ще буде?

Цього разу Kurkul.com хоче детальніше розібратися у проблемі зсередини. Кілька днів тому ми дізналися про рейдерське захоплення земель групи компаній «ВІЛІЯ» на Рівненщині. Як же все було?

13 липня

О 9 ранку на поля підприємства «СБЄ-Україна Рівне», яка входить до групи компаній «ВІЛІЯ», що у Млинівському районі Рівненської області заїжджає техніка компанії «Агро-Експрес-Сервіс». Співробітники «СБЄ-Україна Рівне» тільки зібрали урожай і почали внесення органічних добрив під наступний посів. В кілька секунд вся робота зводиться нанівець і землю починають орати чужі трактори.

«Загнали трактори і почали обробляти землю, мотивуючи це тим, що їх попросили це зробити пайовики. Зорали 60 га. Але у нас є договори оренди на ці землі до 2022 року, зареєстровані законодавчо. Договори ніхто не розривав, ми продовжуємо платити за ці землі», — розповідає керівник з розвитку ГК «ВІЛІЯ» Віталій Горбач.

Читати по темі: На землі ГК «ВІЛІЯ» здійснено рейдерський захват

Цього ж дня представники «ВІЛІЇ» звертаються у поліцію. Правоохоронці прибули на місце події, зупинили роботу техніки та розпочали кримінальне провадження. Представники Рівненської районної прокуратури виїжджають на місце конфлікту, але побачивши там пресу — одразу ж залишають поле.

«Представники селищних рад сказали, що вони не знають, що тут відбувається і це все незаконно, голова Рівненської райдержадміністрації пояснив, що не може розібратися в ситуації і нехай все вирішує поліція… Тобто ніхто нічого не знає і не може зробити. Всі просто стоять і дивляться на те, як знищується технологічний процес підготовки землі, який був запланований», — додає Віталій Горбач.

14 липня

Ми отримуємо офіційне повідомлення від ГК «ВІЛІЯ» про захоплення земель і спілкуємося з керівником із розвитку ГК «ВІЛІЯ» Віталієм Горбачем.

«Спочатку працювало два трактори, потім приїхали ще три і бульдозер. Сказали, що їхні дії законні. Я думаю, що на цьому не закінчиться і це лише «перші ластівки». Бо «Агро-Експрес-Сервіс» вже «віджав» два господарства у Тернопільській області», — говорить Віталій Горбач.

Документи про оренду паїв «Агро-Експрес-Сервіс» показав. Але вони були не зареєстровані у офіційних реєстраційних органах і містили лише підпис пайовиків.

«Пройшлися плугами по землі і сказали, що це їхні землі і вони тепер будуть тут працювати», — додає Віталій Горбач.

Шукаємо контакти «Агро-Експрес-Сервісу». Вже ввечері вдається зв’язатися з генеральним директором компанії Василем Мухою. Чоловік не дає розгорнутих коментарів, утім точку зору «Агро-Експрес-Сервісу» хоча б коротко, але висловлює.

«Людям потрібно платити нормальну оплату. Кожен має право своє майно здавати в оренду кому захоче. Хто з нами хоче працювати — ми намагаємося це робити. В межах чинного законодавства. Така наша позиція», — пояснює генеральний директор ПП «Агро-Експрес-Сервіс» Василь Муха.

Читати по темі: Гендиректор «Агро-Експрес-Сервісу» заперечує рейдерські дії щодо «ВІЛІЇ»

Далі спрацьовує «журналістська виручка». Ми зв’язуємося з колегами телеканалу «Нова Волинь», які були присутні на місці подій під час рейдерського захоплення земель. У відеосюжеті телекомпанії можемо почути більше інформації від Василя Мухи, генерального директора «Агро-Експрес-Сервісу».

У перший день незаконного вторгнення роботу техніки зупинили правоохоронці. Утім вже 14 липня приїхавши на свої поля директор «СБЄ-Україна Рівне» Олег Чалик помічає сівалку «Агро-Експрес-Сервісу», яка засіває поле озимим ріпаком.

«Вони відмовилися зупинятися. Ми заблокували двома автомобілями їхній рух, викликали поліцію. На наш заклик поз'їжджалися всі орендарі Млинівського району, власники СГ підприємств. Наразі сівалка арештована і стоїть на штраф-майданчику райвідділу поліції», — говорить Олег Чалик.

Хто ж кого ошукав?

Представники «Агро-Експрес-Сервісу» звинуватили «СБЄ-Україна Рівне» у тому, що вони не платять орендну плату своїм пайовикам. Олег Чалик листає журнал з графіком виплат і пояснює:

«У нас записана дата виплат 26-27.07. Просто ми маємо чітко визначені правила за якими «граємо». Ось і все», — говорить чоловік.

Він додає, що поговорив з пайовиками і ті розповіли, що їм запропонували більшу орендну плату, після чого й вирішили написати заяви про бажання співпрацювати з «Агро-Експрес-Сервісом». Але такі заяви не мають юридичної сили!

«Людей просто ввели в оману. Процедура розірвання договору оренди передбачає, що власник земельної ділянки має написати заяву на ім’я орендаря. Ми ж таких заяв від землевласників не отримували, хоча ставимося до цього абсолютно лояльно. Неодноразово такі випадки були і ми спокійно йшли на цей крок», — каже директор «СБЄ-Україна Рівне».

Читати по темі: Захоплення землі ГК «Вілія» продовжується

Чоловік додає, що весь колектив «СБЄ-Україна Рівне» сподівається на порядність правоохоронних органів та чекає на судове вирішення конфлікту.

Не перший досвід

Аграрний світ тісний, а тому всі про всіх усе знають. Одразу ж розповідають і нам, що «СБЄ-Україна Рівне» — не перші, на чиї поля «Агро-Експрес-Сервіс» заганяв свою техніку.

Дізнаємося назву підприємства і зв’язуємося із його представниками. Нам вдалося поговорити із заступником генерального директора з питань безпеки та охорони «Броді Агро» Сергієм Дударем, який розповів, що навесні цього року така ж історія відбулася і на їхніх полях.

«У березні цього року компанія «Агро-Експрес-Сервіс» без будь-яких попереджень зайшла на поля нашого господарства своїми тракторами. Обманули людей, уклали незаконно договори оренди просто на папері. Дехто навіть не знав, що з ними є договори. На підставі цих паперів обробили 450 га нашої землі на території Березівської сільської ради Рівненського району», — говорить Сергій Дудар.

Тоді представники поліції одразу ж зафіксували цей факт, розпочали кримінальне провадження. А поки тривають слідчі дії, «Агро-Експрес-Сервіс» продовжує обробляти незаконно захоплені землі.

«Зараз же не 90-ті. Ми чекаємо на цивілізоване вирішення конфлікту. Головне, щоб не було так, що вони зберуть урожай, поїдуть і будуть сміятися і над нами, і над поліцією», — каже пан Сергій.

Наостанок чоловік додає, що чув ніби два дні тому «Агро-Експрес-Сервіс» захопив ще 16 га земель іншої компанії.

15 липня

На наші дзвінки гендиректор ПП «Агро-Експрес-Сервіс» Василь Муха не відповідає.

Цього ж дня на сторінці ділового інтернет-видання Волині «Конкурент» з’являється інформація про події 13-го липня. Окрім вже відомих нам даних, «Конкурент» додає відео з місця подій, яке пропонуємо вам переглянути.

Наразі ми тримаємо зв’язок із «ВІЛІЄЮ» та слідкуємо за розвитком подій.

Джерело фото konkurent.in.ua

Вікторія Сумченко, Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus

+ 15° ... + 3°

Вітер

1.7м/с

Опади

0мм

Вологість

60%
Матеріали за темою