Молдова допоможе Україні розвивати горіхівництво

29 серпня 2016 86 0
Українські і молдавські садівники співпрацюватимуть у галузі горіхівництва
7sotok.byУкраїнські і молдавські садівники співпрацюватимуть у галузі горіхівництва

Асоціація «Укрсадпром» та Асоціація «Союз виробників горіхоплідних культур» (Республіка Молдова) підписали меморандум про співпрацю, спрямований на досягнення спільних цілей з розвитку промислового горіхового садівництва: розробку та впровадження нових сортів та нових технологій вирощування горіхоплідних культур, повідомляє прес-служба «Укрсадпрому».

Сторони мають намір сприяти залученню у галузь інвестицій і сподіваються, що такі дії приведуть до збільшення виробництва сортових горіхів, а також до зростання експорту цієї продукції.

«Зроблено важливий для наших країн крок. Ми маємо великі практичні навички промислового горіхівництва, які набули протягом останніх 10 років, з моменту створення нашої Асоціації. У той же час ми відзначаємо позитивний досвід, який є у українських садівників. Дуже важливо обмінюватися знаннями. Співпраця наших сторін має великий потенціал у майбутньому», — сказав президент асоціації «Союз виробників горіхоплідних культур» Олег Тирсине.

Згідно з меморандумом молдавська сторона взяла на себе зобов’язання щодо створення науково-дослідної сортовипробної ділянки по вивченню нових інтенсивних сортів з метою їх подальшого внесення до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні.

«Наразі недостатній контроль за поширенням сортів є однією з хронічних галузевих проблем. Ми приділяємо велике значення правовому регулюванню рослинництва та захисту прав інтелектуальної власності на сорти, тому вважаємо, що одним з головних позитивних моментів від підписання меморандуму має стати впровадження в дію ефективних механізмів контролю за поширенням сортів в Україні», — зазначив голова Асоціації «Укрсадпром» Дмитро Крошка.

Меморандум про співпрацю між Асоціацією «Укрсадпром» та Асоціацією «Союз виробників горіхоплідних культур» був підписаний під час міжнародної конференції «Перспективи та шляхи розвитку промислового горіхівництва в Україні», що проходила на базі Уманського Національного університету садівництва та завершила свою роботу 26 серпня.

Виконано за допомогою Disqus

+ 21° ... + 17°

Вітер

2.5м/с

Опади

0мм

Вологість

60%