Потрібно заборонити приватизацію державних сільгоспземель — експерт

5 вересня 2016 48 0
Приватизовувати чи ні державні сільгоспземлі?
pixabay.comПриватизовувати чи ні державні сільгоспземлі?

У нинішніх умовах варто серйозно обговорити в експертному середовищі необхідність на конституційному рівні заборонити приватизацію земель сільськогосподарського призначення держвласності із поетапним їх виведенням із експлуатації та консервації, заявив експерт з аграрних питань, голова комітету підприємців АПК Торгово-промислової палати України, народний депутат Олег Юхновський, повідомляє «Зеркало тижня».

«Саме цей ресурс планували сконцентрувати у Земельному банкові — одному з компонентів бізнес-проекту, задуманого тодішньою аграрною верхівкою. Фактично Мінагропрод перетворився на суб'єкта ринку. Формувалася потужна комерційна мегаструктура, до якої входили ПАТ «Державний земельний банк», ПАТ «Аграрний фонд», ДПЗКУ, зліплена із вцілілого майна збанкрутілої ДАК «Хліб України». А це — 36 підприємств загальною місткістю 2,96 млн т, що становить майже 10% сертифікованих потужностей для зберігання зерна в Україні. Цей монстр поступово розростався за рахунок державних підприємств, логістичних об'єктів і транспорту, сільськогосподарської техніки», — наголосив він.

За його словами, перед ним стояло жорстке і прагматичне завдання Сім'ї: підім'яти під себе левову частку виробництва і переробки сільськогосподарської продукції, повністю перебрати на себе експорт, витіснивши ключових гравців із цього ринку, у тому числі і транснаціональні компанії.

«Для такого розмаху потрібні чималі кошти. Їх черпали з бюджету, відповідно «підрихтувавши» аграрне законодавство. Це давало змогу більш-менш легально послуговуватися державним ресурсом, китайським зерновим кредитом. Ну, а діяння цього комерційного локомотива прикривали таким собі фіговим листком — ще однією недолугою стратегією «Рідне село». Забавка для широкого загалу! Нею спекулювали уряд, міністерство…», — заявив він.

Виконано за допомогою Disqus