Довгострокова оренда і ринок землі мають іти паралельно — думка

21 вересня 2016 45 0
Довгострокова оренда — компромісний варіант вирішення земельного питання в Україні?
kurkul.comДовгострокова оренда — компромісний варіант вирішення земельного питання в Україні?

Довгострокова оренда — компромісний варіант вирішення земельного питання в Україні сьогодні.

Таку думку в інтерв’ю AgroPolit.com висловив колишній міністр аграрної політики, а нині операційний директор МХП Юрій Мельник.

«На мій погляд, ринок землі та довгострокова оренда розвиватимуться паралельно. Альтернативи довгостроковій оренді в українських реаліях сьогодні немає. Змінюватимуться власники, але земля переходитиме до того, хто її використовує в основному на правах оренди», — відмітив він.

Однак, за його словами, це не означає, що про закон «Про обіг сільськогосподарських земель» слід забути. Колишній міністр наголошує, що закон треба приймати.

«Його положення мають бути відомі учасникам ринку. Але, його слід, по-перше, перед внесенням до парламенту, обговорити експертним середовищем, довести до всієї журналістської і «пишучої» братії, щоб вони були свідомо або по один бік барикад, або – по інший, але на основі знання вимог і положень самого законопроекту, а не просто здогадок щодо ринку землі. В ньому мають зазначатися чіткі терміни, коли він вступає в дію, що саме вступає в першу чергу… Тобто, має бути прозорий, зрозумілий документ. 50% його підтримає, 50% — ні», — прогнозує Юрій Мельник.

На думку колишнього міністра аграрної політики, викликає подив, чому до сьогодні законопроект не внесено і не прийнято.

«Була «антинародна» влада, була «супернародна» влада, знову «антинародна» влада, зараз – «народна». Чому не вносять законопроект тепер?», — зазначив він.

На репліку, що, можливо, пояснення лежить у площині інтересів великих агрохолдингів він додав, що це не так. На думку Юрія Мельника, жоден український політик не відступить від кількох пунктів при проведенні земельної реформи: продаж лише українцям, обмеження права купувати юрособам.

«Саме через критичність цих норм, мабуть, так довго і не вносять законопроект «Про обіг земель сільськогосподарського призначення». Щоб не говорили міжнародні радники та різні «бізнесові» хлопці, але мені здається, що від них не відступлять» — підкреслив він.

Виконано за допомогою Disqus