Мінагропрод зняв з себе відповідальність за прострочений цукор Аграрного фонду

23 вересня 2016 81 0
Мінагропрод відхрестилося від простроченого цукру Аграрного фонду
bagbigbag.at.uaМінагропрод відхрестилося від простроченого цукру Аграрного фонду

Міністерство аграрної політики та продовольства України відхрещується від відповідальності за те, що в Аграрному фонді до 1 жовтня спливає строк придатності 77 тис. т цукру.

Про це AgroPolit.com повідомили у прес-службі Мінагропроду.

У Мінагропроді пояснили, що рішення про проведення товарних та фінансових інтервенцій приймає дирекція Аграрного фонду (постанова №543 КМУ від 6 липня 2005 р.). Усі необхідні документи з боку Мінагропроду були підготовлені, запевнили у прес-службі.

Читати по темі: Чиновники планують аферу на 500 млн грн з цукром Аграрного фонду — Апостол

«Починаючи з 2 грудня 2015 р. були всі необхідні правові засади для самостійного здійснення Аграрним фондом державних інтервенцій на організованому аграрному ринку, про що неодноразово було поінформовано Аграрний фонд», — сказано у відповіді.

При цьому у прес-службі Мінагропроду додали, що «при цьому, Аграрний фонд у червні 2016 р. поінформував Мінагропрод, що до кінця цього маркетингового періоду (31.08.2016) планує реалізувати весь наявний цукор-пісок (буряковий)».

Однак наприкінці серпня 2016 р. на ринку цукру встановилася цінова кон'юнктура, яка не дозволяла Аграрному фонду здійснювати товарні інтервенції цукром-піском (буряковим) у рамках державного цінового регулювання. Відтак Мінагропрод, аби уникнути додаткових збитків для держави, міністерство розробило проект постанови КМУ «Про продаж цукру з державного інтервенційного фонду», яким доручалося Аграрному фонду здійснити в установленому порядку продаж цукру-піску (бурякового) з державного інтервенційного фонду в обсязі 67,4 тис. т, не пов’язаного з державним ціновим регулюванням, повідомила прес-служба.

«29 серпня 2016 р. проект постанови було надіслано до Мінфіну та Мінекономрозвитку, 30 серпня 2016 р. – до Мін’юсту з проханням погодити проект постанови в одноденний термін. Проте, станом на 23 вересня 2016 р. інформація щодо погодження проекту постанови від Мінекономрозвитку та Мін’юсту до Мінагропроду не надходила, про що було поінформовано Кабінет Міністрів України», — пояснили у Мінагропроді.

На сьогодні Мінагропрод разом із Держпродспоживслужбою та Аграрним Фондом здійснюють заходи щодо можливої оцінки якості та безпеки цукру-піску бурякового, термін зберігання якого спливає.

Виконано за допомогою Disqus