В Україні цукрові заводи завершили виробничий сезон — Укрцукор

12 січня 2017 86 0
У 2017 р. площі під цукровим буряком будуть рости
Kurkul.comУ 2017 р. площі під цукровим буряком будуть рости

Всього, від початку виробництва виготовлено 2,008 млн т цукру з 13,66 млн т цукрового буряку. Виробничий сезон стартував 20 серпня 2016 р., працювало 42 цукрові заводи, повідомляє НАЦУ «Укрцукор».

«Незважаючи на не дуже сприятливі погодні умови, українські виробники цукру все ж змогли виправдати наші прогнози і виготовити понад 2 млн т цукру, що майже на 40,5% більше за показник минулого року. Окрім того, цукрових буряків цьогоріч не тільки більше, вони і кращої якості — вищі як показники цукристості при прийманні, так і виходу цукру — 17,65% та 14,68% відповідно», — говорить керівник аналітичного відділу НАЦУ «Укрцукор» Руслан Бутило.

2016 р. видався досить сприятливим для виробників цукрового буряку та цукру. Через неврожай в Бразилії та Індії і сприятливу кон’юнктуру світового ринку, виробникам вдалось поставити на зовнішні ринки майже 470 тис. т цукру, основна маса якого поїхала в Шрі-Ланку, Грузію та Туніс.

«З огляду на це, за нашими прогнозами в 2017 р. відбудеться збільшення площ під буряком та поступове повернення втрачених позицій у структурі посівів. Вже зараз є підтверджена інформація про збільшення посівів цієї культури від великих виробників», — пояснюють в «Укрцукрі. Ще одним фактором, який буде грати важливу роль в 2017 р., є розширення «Радехівського цукру» (купівля 6 заводів в Тернопільській області, які раніше належали «Мрії») та наполеонівські плани із трикратного збільшення потужностей «Ukrainian Sugar Company». Адже забезпечення роботи цукрового заводу буряком потребує планомірної роботи і вже зараз проведення планування посівів та проведення переговорів із «давальцями». Також з огляду на вищезазначене, відбудеться зміна у розкладі найбільших виробників цукру — «Радехівський цукор» буде посилювати свої позиції», — розповідає Бутило.

Виконано за допомогою Disqus