Аграрій налагодив єдине на Чернівеччині виробництво паливних пелет із соломи

109
0
У Чернівецькій області налагодили єдине на теренах Буковини виробництво паливних пелет із соломи
molbuk.uaУ Чернівецькій області налагодили єдине на теренах Буковини виробництво паливних пелет із соломи

У Ванчиківцях Новоселицького району Чернівецької області налагодили єдине на теренах Буковини виробництво паливних пелет із соломи, повідомляє «Молодий Буковинець».

Ініціатором його став 75-річний Степан Глігор, який нині очолює агровиробниче приватно-орендне підприємство, до якого входить і фірма «Ванчиківський Золотий колос».

«Ми маємо до 2 тис. га ріллі, вирощуємо майже всю зернову групу, тобто соломи є вдосталь. Ціни на енергоносії весь час зростають, тому я й подумав, що було б добре, якби із соломи виготовляти брикети. Спочатку ми хотіли замовити обладнання для виготовлення брикетів соломи у Краматорську, а там війна. Та пошуки все ж увінчалися успіхом: у Кам’янець-Подільську є завод «Енергобіоресурс», який й освоїв випуск технологічного обладнання для виробництва пелет з соломи», — зазначив він.

За його словами, коштує воно у межах 2 млн грн. Однак солому ще треба тюкувати, подрібнювати.

«Одне слово, вся виробнича лінія обійшлася нам у 4 млн грн. Нині ми можемо виготовляти до 2,5 тис. т пелет у рік, причому, на власній сировині. 1 т таких пелет заміняє сім кубометрів дров, при вартості за 1 т 1,7 тис. грн. За такі гроші ви дрова не купите. Нашою продукцією вже зацікавилися чимало споживачів. Один з них — чернівецька тепломережа», — додав він.

Працює виробництво у колишньому сіноскладі площею 1200 кв. м. Обладнання займає небагато місця. Інша площа – це тюкована солома. Сировина поступає в своєрідну центрифугу, де перемелюється й надходить у головний апарат, який й пресує її в гранули, що нагадують сигарети. Хімії не використовується зовсім, додають лише трохи води, щоб пресування було кращим. Тобто виготовляється екологічно чисте паливо. У зміну працює четверо-п’ятеро робітників. Виробнича потужність така, що обсяги продукції можна подвоїти, але все залежатиме від потреб ринку. На прилеглій площі під плівкою зберігаються сотні тонн тюкованої соломи.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus