На Херсонщині через дефіцит ціни на яйця злетіли вгору

16 жовтня 2016 39 0
Кількість курей впала з 12,5 млн до 8,2 млн
Житомир.infoКількість курей впала з 12,5 млн до 8,2 млн

У Херсонській області повідомляють про дефіцит яєць, пишуть «Херсонцы».

Після сумнозвісних подій у Криму і на сході України птахівники області втратили традиційні ринки збуту і почали активно «скидати» поголів'я.

Тільки протягом 2015 р. кількість курей на птахівницьких підприємствах Херсонщини впала з 12,5 млн до 8,2 млн, а яєць в області виробили менше аж на 400 млн штук.

Цей процес тривав і у нинішньому році, проте у другому півріччі 2016 р. підприємства все-таки зуміли відшукати нові ринки збуту своєї продукції у далекому зарубіжжі і стали поступово нарощувати поголів'я.

Заступник директора департаменту АПК Херсонської облдержадміністрації Андрій Неділько зазначає, що найбільша у птахофабрика у Білозерському районі області тільки минулого тижня завезла відразу 700 тис. молодих несучок.

Яйця у «промислових» обсягах «поповнення» почне нести вже у грудні нинішнього року, як свого роду «подарунок» до новорічних свят. І вони будуть дешевшими від привізних з інших регіонів за рахунок зменшення транспортних витрат.

А в найближчій перспективі кількість курей тут хочуть довести з сьогоднішніх 2,7 до 6,5 млн.

Хоча колишніх цін рядовим споживачам чекати все одно не варто. Для освітлення і опалення цехів птахофабрики використовують електроенергію і газ, а з осені енергоносії помітно подорожчали.

І це не може не відбитися на собівартості яєць і курятини.

За кілька тижні роздрібна вартість яєць підскочила з 15-16 до 20-22 грн за десяток.

Виконано за допомогою Disqus