Краснопольский відкрив роботизовану ферму на Житомирщині

17 липня 2015 79 0
Краснопольский відкрив роботизовану ферму на Житомирщині
Міністерство агарарної політики і продовольства УкраїниКраснопольский відкрив роботизовану ферму на Житомирщині

В селі Почуйки (Житомирська область) сьогодні відкрили першу чергу роботизованої молочної ферми. З роботою нового підприємства ознайомився перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Ярослав Краснопольський, повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Він підкреслив визначальну роль інвестиційного проекту у відродженні галузі молочного скотарства та інфраструктури на селі.

«Будівництво першої черги розпочалося рік назад і вже сьогодні це одна з найвисокотехнологічних ферм в Україні. Всі виробничі процеси автоматизовані, вплив людського фактору виключений, тобто ми отримуємо молоко найвищої якості, яке відповідає всім вимогам та в перспективі зможе конкурувати на європейському ринку», — сказав Ярослав Краснопольський.

Перша черга інвестпрооекту компанії «Ерідон» включає тваринницький комплекс потужністю 500 голів, машино-тракторний парк, комплектний завод з виробництва комбікормів. Ферма укомплектована провідним стійловим обладнанням, в приміщеннях автоматично підтримується оптимальний для тварин мікроклімат. Доїння здійснюється восьма роботизованими установками. Загалом в Україні налічується 20 таких «роботів». Автоматизована система доїння гарантує високу якість молока, здоров'я тварин та збільшення продуктивності до 35%. В перспективі собівартість виробленого молока може скласти до 4,5 грн за літр, у той час коли закупівельні ціни на продукцію господарств населення зберігається на рівні 2,5 – 2,7 грн.

За словами заступника гендиректора компанії-інвестора з виробництва Володимира Салиги, в будівництво першої черги проекту інвестовано близько 160 млн грн, з них 80 млн грн — вартість тваринницького комплексу. В планах компанії — друга черга, яка дозволить збільшити кількість тварин до 1000 голів. До реалізації проекту крім вітчизняних було залучено німецькі та швецькі інвестиції.

Виконано за допомогою Disqus

+ 28° ... + 17°

Вітер

2м/с

Опади

0мм

Вологість

49%
Матеріали за темою