Фермери здатні зробити молочну галузь ефективною — експерт

12 жовтня 2016 82 0
Фермери могли б потіснити на ринку популярні національні та міжнародні бренди
Marketium.ruФермери могли б потіснити на ринку популярні національні та міжнародні бренди

Невеликі заводи, створені фермерами, які виробляють місцевий продукт з місцевим брендом для місцевого ринку з молока високої якості, мали б величезний успіх.

Про це Landlord повідомив економіст департаменту технічного співробітництва продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

За його словами, такі виробники могли б потіснити на ринку популярні національні та міжнародні бренди. Адже вони можуть собі дозволити робити більш смачний молочний продукт з невеликими термінами реалізації.

«У нашій країні повністю відсутня переробка молока самими фермерами — кооперативна або пряма. В ЄС основні обсяги молока переробляють кооперативи, а у США вони успішно конкурують з приватними компаніями. Разом з тим в Україні практично відсутній сегмент дрібної, регіональної переробки молока. А він міг би розвиватися», — зазначив він.

Наша молочна галузь, за його словами, не розвиватиметься ефективно, поки у нас не з'явиться третя ланка: переробка молока фермерами, які можуть гарантувати ефективні поставки якісної сировини і матимуть можливість виробляти продукт, що відповідає найвищим вимогам якості та безпеки. Важливо, щоб виробництво спочатку було направлене на конкретний ринок.

«Це відповідь на питання з приводу відсутності наших продуктів на ринку ЄС. Навичок ефективного маркетингу готових продуктів на розвинених ринках у наших компаній, які продавали тільки сир «Російський» в РФ, практично немає. Їх потрібно напрацьовувати. Наші молочники намагаються налагодити експорт сировини, тобто біржових товарів, таких як СОМ, суха сироватка і масло, на ринки країн, що розвиваються. У маркетинг у країни ЄС потрібно інвестувати кошти, причому не тільки у просування, сировину і технології, а й, перш за все, у людей», — додав Андрій Ярмак.

Виконано за допомогою Disqus

+ 10° ... + 6°

Вітер

4.7м/с

Опади

1.3мм

Вологість

55%