На Херсонщині ріжуть на металобрухт найбільшу зрошувальну систему в Україні

17 жовтня 2016 107 0
Під прицілом злодіїв опинилася найбільша в Україні система зрошення
AgroNews.uaПід прицілом злодіїв опинилася найбільша в Україні система зрошення

На Херсонщині кілометри унікальної магістралі йдуть на металобрухт, повідомляє «Канал 24».

Під прицілом опинилася найбільша в Україні система зрошення. Її збудували за радянських часів, аби в посушливому регіоні вирощувати овочі.

Справа тягнеться ще з часів, коли розпалися колгоспи, система зрошення стала ласим шматком. Сталева труба метр за метром йде на металобрухт.

Поліція їхала на місце крадіжки майже дві години, хоча відділення розташоване за кілька кілометрів звідси. За фактом знищення меліоративної магістралі відкрили провадження.

Слідство з’ясувало – розпилює трубу херсонський підприємець. Той запевняє, що має рішення селищної ради.

«На сьогодні встановлюється слідством правомірність отримання цих документів, їх оригінальність і встановлюється факт, кому належать ці труби», – сказав начальник слідчого відділення Білозерського відділення поліції Ігор Дем’янюк.

А от у селищній раді кажуть – це їхні труби. Бо підприємець отримав дозвіл викопувати несправну систему зрошення в іншому місці і своє взяв ще при владі Віктора Януковича.

Юристи ж пояснюють, що це класична схема відчуження майна громади. Вся справа у підставних рішеннях місцевих рад, які використовують в оборудках.

Транспорт, на якому вивозилася магістраль, наразі під арештом. Понад кілометр труби залишається у траншеї. Втім, відновити систему зрошення в цьому місці вже не вдасться.

Виконано за допомогою Disqus

+ 10° ... + 6°

Вітер

4.7м/с

Опади

1.3мм

Вологість

55%