На Сумщині намолотили 42 тис. т ранніх зернових

21 липня 2015 27 0
На Сумщині намолотили 42 тис. т ранніх зернових
Уbr.uaНа Сумщині намолотили 42 тис. т ранніх зернових

Аграрії Сумської області вже намолотили 42 тис. т ранніх зернових та зернобобових, пише сайт Сумської облдержадміністрації.

Станом на 20 липня ранніх зернових та зернобобових зібрано на площі 10,2 тис. га (3%). Намолочено 41,6 тис. т, при середній врожайності – 40,8 ц/га. Усього до збору планується — 340,1 тис. га ранніх зернових та зернобобових культур.

На сьогодні розпочали збирання врожаю всі господарства лісостепової зони. Із поліської зони до збирання ранніх зернових долучився Кролевецький район. Найвищу урожайність ранніх зернових мають господарства Липоводолинського – 49,2 ц/га, Тростянецького – 44,3 ц/га, Лебединського – 40,5 ц/га.

«На жаль, дощова погода вплинула на початок збирання врожаю. Через несприятливі кліматичні умови аграрії розпочали жнива на 2 тижні пізніше, ніж у минулому році. Проте за сприятливих погодних умов наявна зернозбиральна техніка та ресурси забезпечать збирання ранніх зернових в оптимальні терміни», – переконаний директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Непочатов.

За його словами, загальна кількість власних зернозбиральних комбайнів становить 1483 одиниці. Додатково укладено угоди на залучення 89 комбайнів з інших регіонів України на площу 32,4 тис. га.

Виконано за допомогою Disqus

+ 33° ... + 16°

Вітер

1.3м/с

Опади

0мм

Вологість

43%
Матеріали за темою